Canva’da Fotoğraf Çıkartmaları Nasıl Yapılır?

3 dakikada okuyabilirsin


Canva’da şeffaf arka plana sahip fotoğraflardan kendi çıkartmalarınızı nasıl tasarlayacağınızı öğrenmek istemez misiniz?

Bu yazımız sayesinde Canva’da fotoğraflardan kendi özel çıkartmalarınızı adım adım nasıl oluşturacağınızı detaylıca öğreniyor olacaksınız. Kısaca yapacağınız şeyler; fotoğraftan arka planı kaldırmak, arka planı kaldırılan görüntünün etrafına kalın beyaz bir kenarlık eklemek ve onu şeffaf arka plana sahip bir PNG dosyası olarak kaydetmektir. 

Nasıl yapılacağını detaylı öğrenmek isteyenler şu adımları takip etmelidir:

1. Fotoğrafı Canva’ya Ekleyin

Canva’da yeni bir tasarım oluşturun ve fotoğrafı masaüstünüzden açtığınız çalışma sayfasına sürükleyin.

2. Fotoğraf Arka Planını Kaldırın

Fotoğrafın üzerine bir kere tıklayarak seçin. Ardından ‘Görseli Düzenleyin’ düğmesine tıklayın ve fotoğrafın arka planı kaldırmak için açılan pencerede ‘Arka Planı Kaldırma’ seçeneğini seçin. Fotoğrafınızdan arka planın doğru bir şekilde kaldırıldığından emin olduktan sonra değişiklikleri kaydetmek için ‘Uygula’ düğmesine tıklayın.

3. Fotoğraf Arkasına Beyaz Kontur Ekleyin

Fotoğrafınızı mevcutta beyaz bir arka plan üzerine eklediyseniz öncelikle arka plan rengini beyaz harici bir renk yapın. Arka plan rengini değiştirdikten sonra fotoğrafınız üzerine tekrar bir kere tıklayın ve seçiliyken ‘Görseli Düzenleyin’ düğmesine tıklayın. Açılan pencerede ‘Gölgeler’ yazan özelliğe gidin ve ‘Parlak’ seçeneğini seçin. Parlak seçeneğini seçtikten sonra üzerinde 3 çizgiden oluşan ‘Kontrolleri Göster’ özelliğine tıklayarak özellik penceresini açın. Açılan özellik penceresinde rengi beyaza, bulanıklığı 0’a ve şeffaflığı %100’e ayarlayın. Boyutu ise dilediğiniz büyüklükte ayarlayabilirsiniz. Boyutu ayarladıktan sonra alt tarafta yer alan ‘Uygula’ düğmesine basmayı unutmayın.

Artık fotoğrafınız kullanılmak üzere hazır. Fotoğrafınızı şeffaf arka plana sahip bir PNG dosyası olarak kaydedip kullanabilirsiniz. Fotoğrafınızı PNG olarak kaydetmek için sağ üst köşede yer alan ‘Paylaş’ düğmesine basıp arkasından ‘İndir’e basarak dosya türünü PNG seçmeniz yeterlidir. Bu adımlar Canva’nın masaüstü sürümünde gerçekleştirilmiştir. Dilerseniz tüm bu adımları tabletiniz veya telefonunuzdaki Canva uygulamasında da yapabilirsiniz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend