Bekar Bir Anneyle Çıkmadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey

8 dakikada okuyabilirsin


Birinden hoşlandığınızda ilk düşünceniz onun bekar bir anne olup olmadığı mıdır? Hoşlandığınız kişinin bekar bir anne olduğunu öğrenmeniz ilk tanışmanız sırasında oldukça olası olsa da bazı durumlar da birlikte dışarı çıkmadan önce veya dışarı çıktıktan sonra da öğrenebilirsiniz.

Elbette bazı durumlarda onunla konuşmadan önce bile onun bekar bir anne olduğunu anlayabilir ya da öğrenebilirsiniz. Ancak, nasıl öğrenirseniz öğrenin, hoşlandığınız kadının bekar bir anne olduğunu keşfetmek, ona karşı hislerinizi ve tutumunuzu etkileyecek bir sebep olmamalıdır.

Bekar bir anneyle çıkmaya başlamak için aşağıdaki ipuçlarını benimserseniz, ikiniz için de daha kolay ve potansiyel olarak çok daha eğlenceli olacaktır.

Önce Kendi Konumunuzu Düşünün

Karşınızdaki kişinin daha ilk buluşmadan ilişkinizle ilgili ne kadar ciddi olduğunu anlamak çok kolay olmayabilir. Ancak konunun o noktaya gelmesi durumuna ve bunun olma ihtimalini göz önünde bulundurmalı ve buna hazırlıklı olmalısınız. Ama bizce bunu düşünmek yerine, bekar bir anneyle ilk kez çıkmaya başladığınızda, onu tanımaya ve birlikteliğinizin tadını çıkarmaya bakmalısınız. Tıpkı daha önceleri yeni bir ilişkiye başladığınızda yaptığınız gibi. 

Karşınızdaki kişinin çocuk ya da çocukları olduğunu ve ilişkiniz ciddileşirse üvey ebeveyn olabileceğinizi unutmamalısınız. Bu konuda rahat değilseniz ve bu düşünce sizi rahatsız ediyorsa karşınızdaki kişiye sebebini söyleme nezaketini göstererek ilişkinizi sonlandırmanız iki taraf için de en doğrusu olacaktır. 

Herhangi bir ilişkide olduğu gibi, her şey karşılıklı vermek ve almakla ilgilidir. Siz karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabul ederken, onun da sizi olduğunuz gibi kabul ettiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız. 

Başkalarının Ne Dediğini Umursamayın

Diğer erkeklerin bekar bir anneyle çıkmak hakkında ne düşüneceği ya da başkalarının ne söyleyeceği konusunda sürekli endişe duyuyorsanız, bu ilişkiye zaten hazır değilsiniz. 

Çevrenizdekiler kendilerince fikirler sunsada sizin unutmamanız gereken şey ilişkide olanın siz ve önemli olan sizin ne düşündüğünüz olmalıdır. Ne zamank ki çevrenizdekilere göre değilde hislerinize göre hareket ederseniz o zaman böyle bir ilişkiye hazırsınız demektir. 

Esnek Olmak Esastır

Bekar bir annenin hayatında sizin ki kadar boşluklar olmayabilir. Muhtemelen çalışırlarken bir yandan da çocuklarını yetiştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Bu koşuşturmacanın içerisinde stresli olabilirler ve çocuk bakıcıları ya da kendi aileleri nedeniyle kendilerine zaman yaratma fırsatları olmayabilir. Ya da çocuğu hasta olduğu için sizinle görüşme fikri o an için iyi bir fikirmiş gibi gelmeyebilir.

Bu sizin zaman ve mekan anlamında esnek olmanız gerektiği anlamına gelir. Size randevu veremeyeceği zamanlar olacak veya randevu iptali talebini farklı nedenlerle kabul etmeniz ya da uygun bir alternatif bulmanız gerekecek. Örneğin çocuk bakıcısının gelmemesi nedeniyle sinemaya gitme planınız iptal edildiğinde, onun yerine onun evinde mümkünse film izleyebileceğinizi ya da bu gecelik planınızı başka günü erteleyebileceğinizi belirterek ona siz jest yapabilirsiniz.

Bu demek değildir ki hiç boş vakitleri olmayacak ve bu yaptığınız jestler karşılıksız kalacak. İmkan buldukları tüm zaman ve fırsatlarda sizinle birlikte size özel geçireceğiniz imkanlar yaratacaklardır. 

Bekar bir anneyle çıkmak için en iyi ipuçlarından biri, kendi yapılacaklar listenizi oluşturmaktır. Çoğu durumda, bekar anneler çocuk sahibi olmanın tüm kararlarını ve stresini üstlenmek zorundadır. Bu nedenle birlikte yapacağınız şeylerin planını öncesinde sizin yapmanız onların stresini ortadan kaldırır ve sizi ve birlikte geçirdiğiniz zamanı daha anlamlı kılar. 

Bırakın Çocukları Hakkında Konuşsun

Bekar bir anneyle çıktığınızda, onun çocuğu olduğunu ve onun hayatının önemli bir parçası olduğunu bilirsiniz. Aslında, çocukları her zaman onun en büyük önceliği olacak. Bu nedenle, yaptığı tek şey bu olmadığı sürece çocukları hakkında konuşmasına izin vermelisiniz.

Çocuklarından bahsetmesi size çocuklarıyla tanışmadan önce onları tanıma fırsatı verir. Aynı zamanda, rahatlamasına ve randevunun tadını çıkarmasına izin vererek yükünü boşaltmasına yardımcı olabilir. Elbette, başka şeyler hakkında da konuşabilmeniz gerekir. Aksi takdirde, ilişkinizin gelişmesi olası değildir ve ikiniz de zamanınızı boşa harcıyor olabilirsiniz.

Romantik Yaklaşımınızı Yeniden Gözden Geçirin

Genelde kadınlar üzerinde etkili olan bir romantik yaklaşımınız olabilir. Bunu bekar bir anneyle denediğinizde, muhtemelen çok etkili olmadığını göreceksiniz. Romantizmi yeniden düşünmelisiniz. Daha basit daha iyi olabilir. 

Bekar anneler genellikle çok meşguldür, biraz boş zamanları olduğunda büyük romantik jestlere ihtiyaç duymazlar. Bunun yerine, bir yetişkinle vakit geçirebilmek istiyorlar. Yürürken elini tutmak, hatta onun için dışarıdan yemek söylemek gibi küçük şeylerin fark yarattığını göreceksiniz.

Doğal olarak, bekar bir anne hala eğlenmek isteyecektir. Ancak basit jestler, onu önemsediğinizi gösterirken biraz da kendisi üzerindeki baskıyı hafifletir. Onun için bundan daha iyi bir hediye yoktur.

Çocuklarla İlgili Onun Liderliğini Takip Edin

Bu genellikle bekar bir anneyle çıkmak için tüm ipuçlarının en gereklisi olarak kabul edilir. Karşınızdaki kişiyle henüz tanışma aşamasında olduğunuzu ve henüz evli olmadığınız için çocuklarının onun çocukları olduğunu ve onları disipline etmekten kendisinin sorumlu olduğunu unutmamalısınız. Çocuklarıyla vakit geçirirken veya onlarla oynarken sizi mutlaka gözlemleyecektir ve onları disipline etmeyi yönelik tavırlarınız olduğunu sezerse sizinle ilgili düşünceleri olumsuz yönde etkilenecektir. 

Bunlar onun çocukları ve onları en iyi olduğuna inandığı şekilde yetiştiriyor, bu sürece müdahale etmek felakete davetiye çıkarabilir. Çocukların davranışlarıyla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, bunu kendisine bildirin ve onun ilgilenmesine izin verin.

Eski Eşiyle İlgili Konulara Şimdilik Dahil Olmayın

Görüştüğünüz kişinin eski eşiyle arasındaki ilişki uyumlu olabilir veya çok gergin olabilir. Hangi senaryo olursa olsun, kesin olan bir şey var bilmediğiniz veya emin olmadığınız bir konuda dahil olmaya çalışırsanız ikisini de kızdırabilirsiniz. 

Duygusal Olarak Destekleyici Olun

Farkında olmayabilirsiniz ama bekar bir anne büyük bir baskı altındadır. Çocuk sahibi olmak, onları maddi ve manevi olarak desteklemeyi taahhüt etmek demektir. Bu, özellikle fazla maaş almıyorsa, zor bir iş olabilir. 

Maddi desteğinizi istemeyecektir ama duygusal bir omuz verebilirsiniz. Bekar bir anne olan kız arkadaşınızın size kötü günlerini anlatmasına izin verin. İhtiyaç duydukları tüm duygusal destek budur. Daha sonra onunla iyi vakit geçirebilirsiniz, sadece onun sorunlarını gerçekten dinlediğinizden emin olun. Önerileriniz iyi ya da kötü olabilir ama birinin onu dinlemesi büyük bir fark yaratacaktır. 

Ona Güvenilir Olduğunuzu Gösterin

Çoğu bekar anne sizden önce görüştüğü veya konuştuğu kişilerle yaşadığı ve deneyimlediği kötü tecrübeleri nedeniyle insanlar ve özellikle ilişki konusunda oldukça güvensiz olabilir. Bu nedenle size karşı tavırlarında bir güvensizlik sezerseniz yapmanız gereken şey ona kızmak yerine onun güvenini kazanmaya çalışmak olacaktır. Yapacağınızı söylediğiniz şeyleri yaparak bile kolaylıkla kendisinin güvenini kazanabilirsiniz. Yaptığınız şeyin küçük ya da büyük oluşunun hiçbir önemi olmayacaktır. Sözünüzde durduğunuzu göstermeniz bile yeterli olacaktır. 

Dürüst Olun

Dürüstlük herhangi bir ilişkide çok önemlidir. İlişkiniz ile ilgili endişeleriniz varsa veya güçlü duygular geliştiriyorsanız, ona mutlaka söyleyin. Dürüstlüğünüzü takdir edecek ve ikinizin de istediği buysa, ilişkiyi bir sonraki seviyeye taşımada oldukça etkili olacaktır. 

Şunları kesinlikle unutmayın:

Tüm ilişkiler zor olabilir, ancak bekar bir anneyle çıkmaya başlamak üzereyseniz, diğer erkeklerin bekar bir anneyle çıkmak hakkında ne düşündüğünü düşünmeyi bırakmak ve bekar bir anneyle çıkmak için bu ipuçlarını takip etmek oldukça yararlı olacaktır.

Ondan gerçekten hoşlanıyorsanız, ilişkinin büyümesi ve gelişmesi mümkündür. Ancak, en başından kendinize karşı dürüst olmalısınız. Ne kadar harika görünürse görünsün, çocuk düşüncesiyle baş edemiyorsanız, çekip gitme nezaketini göstermeniz gerekir.

Ancak, çocuklar sizi korkutmuyorsa, ilişkiyi yavaş kurun, çocukları konusunda yol göstermesine izin verin ve birlikte geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirin.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend