Araç Kiralamanın Avantajı Nedir? Hangi Noktalara Dikkat Edilmeli?

2 dakikada okuyabilirsin


Araç kiralama kısa veya uzun zaman süreci içerisinde araç kiralayan acentelerden bir aracın kullanım hakkına sahip olmaya denir. Acil işler, tatiller, turistik geziler için ihtiyaç duyulan araç kiralama günlük, haftalık, aylık, 1 yıllık zaman dilimleri için gerçekleştiriliyor. Günlük kiralamalar daha çok havalimanlarında, tren istasyonlarında, otobüs terminallerinde şehir içi, veya şehirlerarası için talep ediliyor. Kimi zaman da haftalık veya aylık ülkeler arası araç kiralama da yapılıyor.

Araç kiralamanın kişiler için birçok avantajı var. Araç sahibi olunduğunda düzenli vergisini ödemek durumundasınız. Muayeneleri yaptırmak ve muayene ücretini ödemekle yükümlüsünüz. Trafik sigortası, kasko yaptırmak zorundasınız. Ayrıca MTV, ÖTV gibi araca ait vergileri ödemelisiniz. Oysa araç kiralamaya karar verildiği anda ehliyetinizle gittiğiniz acentede seçtiğiniz arabaya, kullanacağınız tarihler süresi içerisinde bir sözleşme imzalayarak sigortası, bakımı yapılmış, vergisi ödenmiş bir araca sahip olacaksınız. Üstelik araç kiraladığınızda kiralama bedelini gider olarak gösterebiliyorsunuz. Özellikle artık firmaların çoğunluğu, kamu kuruluşları araç edinmek yerine kiralık araç edinerek ekonomik anlamda tasarruf sağlamakta. Kendi aracınız olduğunda değer kaybı yaşayacaksınız, fakat araç kiraladığınızda aracın değer kaybı tamamen sizin kiraladığınız acentenin sorunu haline geliyor. Araçta herhangi bir hasar meydana geldiğinde de siz değil acente ilgileniyor. Tabii aracı kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlar var. İnternette yer alan birçok araç kiralayan firmanın web sitesi var.

En önemlisi internetten acenteyi seçerken güvenilir olması. Bu web sitelerine üye olarak seçenekleri ve fiyatları görme şansınız olacak. Kiralayacağınız aracın hasarlı olup olmadığı, bakımının yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz. Araç kiralayacaksanız trafiğe çıkarken arabanın tüm belgelerini firmadan talep etmelisiniz. Ekonomik anlamda avantaj sağlayan araç kiralama, zamandan da tasarrufu sağlar.

https://www.vipotokiralama.com/


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend