2022’nin Bilinmesi Gereken 7 Sonbahar/Kış Güzellik Trendi

1 dakikada okuyabilirsin


Markalar ve modacılar yeni koleksiyonlarını tanıtmanın yanı sıra, her sezon bize bol miktarda güzellik ilhamı da sunuyorlar. 2022’nin sonbahar/ kış güzel trendlerinde, genellikle retro esintili saçlar, ışıltılı süslemeler ve klasik bir görünümün hakim olduğu abartılı ve avangart bir karışım mevcut. 

Sonbaharla birlikte gardıroplarınızı yenilemeye hazırlanırken, kendinizi bir yandan şu 7 sonbahar/kış trendine de hazırlamayı unutmayın.

 1. 1 Kırmızı Dudaklar


  Son yıllarda makyaj sanatçıları tek ve standart trendler yerine daha özel bir yaklaşıma geçtiler. Yani tek tip bir kırmızı dudak rengi yerine, farklı ve değişken tercihlerde bulunabilirsiniz. Dilerseniz soğuk tonlu mat dokuları, saten veya parlak bir görünümü tercih edebilirsiniz. Anlayacağınız bu sonbahar/kış trendinde nasıl bir kırmızı renk tercihinde bulanacağınız tamamen size kalmış.

 2. 2 Saç Bantları


  Bu sonbahar/kış sezonunda görünümünüzü tamamlamanın tek bir yolu var, o da bir saç bandı. 90'lar tarzı zikzak tarak bantlarından, ince, sportif tarzlara. Ya da kalın, parlak renkli bantlardan, boncuklu taçlara kadar bu sezonun favori aksesuarı olan bantlar her kıyafeti güzelleştirecek.

 3. 3 Seksi ve Dumanlı Gözler


  New York'tan Paris'e kadar modacıların sonbahar/kış koleksiyonlarının tanımında tercihleri seksi, dumanlı, dramatik siyah göz görünümleri oldu. Buda demek oluyor ki kedi gözü görünümüne odaklanılan, hassaslıktan ziyade serseri bir estetiğin hakim olduğu bir sonbahar/kış güzellik trendi bizleri bekliyor olacak.

 4. 4 Doksanların Saçları


  Saç stilistleri 1990'ların minimalizmine oldukça takıntılılar. Başta topuzlarda olmak üzere 2022'nin sonbahar/kış trendlerinde de 90'ların saç modellerini görmeye şimdiden hazırlıklı olun.

 5. 5 Dikkat Çekici Göz Farları


  Bu sonbahar ve kış ayında göz farları, fosforlu sarı ve limon yeşili, fuşya ve canlı menekşe renklerinin hakimiyetinde olacak. Bu renkler size biraz korkutucu ya da iddialı geldiyse kendinize mutlaka bir şans verin deriz. 

 6. 6 Ağartılmış Kaşlar


  Ağartılmış daha beyaz kaşlarla birlikte bu sonbahar/kış makyajlarında bizi daha dinamik bir görünüm bekliyor. Beyaz haricinde sarı kaşlar herkes için değil belki ama kesinlikle buğulu bir bakışı vurgulamaya yardımcı oluyorlar. Sarı da kendine güvenenlerin seçimi olabilir.

 7. 7 Yüz Takıları


  Sonbahar/kış trendi olarak bir ışıltı serpiştirilmesini oldukça bol göreceğiz. Ancak öncekilerden farklı olarak bu sezonda metalik makyaj, tam yüz mücevherleriyle bir sonraki seviyeye taşınıyor. Alınlarda, yanaklarda bir çift değerli taş, kristallerle süslü gözler bu sezonun öne çıkanları. Makyajınızı tamamlaması noktasında yapışkanlı mücevherleri de farklı bir seçenek olarak tercih edebilirsiniz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend