Yok Artık Dedirten Hırsızlık Olayı

2 dakikada okuyabilirsin


Haberlerde hep görürürüz yok artık dedirten hırsızlık olayı yada hırsızlık yöntemi dikkatli olun sizin de başınıza gelebilir diye. Ama bu seferki hırsızlık olayının sizin başınıza gelme şansı yok çünkü hırsızlığa maruz kalan bir leylek. 

İlginç olay leylekler üzerine araştırma yapan Polonyalı uzmanların, Kajtek adını verdikleri ve üzerinde simli kartlı verici bulunan leyleğin her dönem yaptığı toplam 52 günü ve 6 bin 154 kilometreyi kapsayan Afrika’ya yolculuğu sırasında yaşandı.

Uzmanlar leyleğe taktıkları çip sayesinde onun göç yolculuğu ve doğal yaşamıyla ilgili araştırmalarında kullanmak üzere veriler elde ediyordu. Ancak ne olduysa Polonya’dan başlayıp Ukrayna, Türkiye, Suriye, Lübnan, İsrail, Mısır ve son olarak Sudan’a giderken sinyal kesildi. İlk başta teknik bir arıza sonucu sinyali kaybettiklerini düşündüler. Tüm çalışmalara rağmen vericiden tekrar sinyal almayı başaramadılar ve artık ümidini kesmişlerken gelen bir telefon faturası ile şoka uğradılar. 

Sudan’a giren leyleğe bir şekilde ulaşmayı başaran uzmanlar kontrol ettiklerinde vericide bulunan sim kartın çalındığını ve gelen 2 bin 300 Euro’da fazla olan telefon faturasının da çalanların sim kartı kullanmaları nedeniyle geldiğini anladılar. Leyleğin üzerinde bulunan sim kartın, son sinyalin alındığı Mısır’da çalındığı tahmin edilmekte. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
1
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend