Prens Charles Serçe Parmağına Neden Hep Yüzük Takıyor?

2 dakikada okuyabilirsin


1
1 paylaşım, 1 puan

İngiliz Kraliyet Ailesi, hem Türkiye’de hem de dünyada gerek magazin gerekse de haber bültenlerinde sıkça yer almaktadır. Bunların başında İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth gelirken, kraliyet ailesinin diğer üyeleride sıkça kendinden söz ettirmektedir. Kraliçeden sonra en çok konuşulanlardan biri oğlu ve tahtın varisi olan Galler Prensi Charles’dır. 

Kraliyet ailesi hayatlarıyla, kıyafetleriyle ve gelenekleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Bunun farkında olan kraliyet ailesi fertleride buna göre hareket etmekte ve kurallara her daim uymaktadır. 

Belki birçok kişinin dikkatini çekmemiştir ama şöyle bir şey varki Prens Charles’ın sol elinin serçe parmağında her daim bir yüzük bulunmaktadır. Peki ama neden ?

Takmakta olduğu altın renkli ve üst kısmı tamamen düz olan bu yüzük bir nikah yüzüğü değil. Bu tarz yüzüklere mühür yüzüğü ya da bir beyefendinin halkası da denir ve genellikle kullanılmayan elin serçe parmağına giyilir. Bu tarz yüzüklerin üst kısmı kişinin sosyal durumunu ve sınıfını yansıtan bir aile arması veya kişisel imza ile kazınmıştır. Kişiler kendilerinin toplumdan daha yüksek bir sınıfa sahip olduklarını işaret etmek için takmaktadırlar. 

Prens, 70’lerin ortalarından beri aynı yüzüğü takmaktadır. Benzer bir yüzük Prenses Diana’da da vardı ve her daim oda takmaktaydı. Kate Middleton’un ailesine de Prens William’la evlenmeden önce bir arma verildi ve ailesinin üyeleri de kendi armalarını taşıyan bu yüzükleri takmaktadır.

Kate Middleton ve ailesine verilen arma


Paylaşmayı unutma!

1
1 paylaşım, 1 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend