Disney Plus 2022’de Nerelerde ve Ne Zaman Başlıyor?

3 dakikada okuyabilirsin


Disney Plus, Netflix ile rekabet edebilmek için 2022’de birçok yeni ülkede hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Peki bu listede Türkiye var mı? Hangi ülkede ne zaman hizmet vermeye başlayacak? Tüm detaylarıyla yazımızda.

Kasım 2019’da yayın hayatına başlamasından bu yana Disney Plus, bu sektördeki en büyük rakibi olan Netflix’e kıyasla yalnızca birkaç ülkede hizmet vermekteydi. Ancak bu durum çok yakında değişiyor gibi görünüyor. Disney dijital video platformu Disney Plus’ın 2022 yılı içerisinde 42 yeni ülkede yayın hayatına başlayacağını belirtti.

Disney Plus 42 Yeni Ülkede

Disney Plus, Mayıs 2022’den itibaren Afrika, Avrupa ve Batı Asya’da 42 yeni ülke ve 11 bölgede hizmet vermeye hazırlanıyor. Disney Plus’un 2019 yılındaki resmi lansmanından bu yana yalnızca birkaç ülkede kullanılabiliyorken bir anda bu kadar fazla sayıda ülkeye giriş yapacak olması açıkçası beklentileri biraz yükseltiyor ve Disney hayranlarını oldukça heyecanlandırıyor.

Disney Plus’ın çok yakın bir zaman içerisinde keyfini çıkarmaya başlayacak yeni ülkeler arasında Arnavutluk, Cezayir, Andora, Bahreyn, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Estonya, Yunanistan, Macaristan, Irak, İsrail, Ürdün ve Kosova yer alıyor.

Disney Plus’ın 2022 yazında lansman yapacağı diğer ülkeler arasında Kuveyt, Letonya, Lübnan, Libya, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Karadağ, Fas, Kuzey Makedonya, Umman, Filistin, Polonya, Katar, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Vatikan ve Yemen var.

Disney Plus ayrıca Faroe Adaları, Fransız Polinezyası, Fransız Güney Toprakları, St. Pierre ve Miquelon Denizaşırı Kolektifi, Aland Adaları, Sint Maarten, Svalbard & Jan Mayen, Britanya Hint Okyanusu Toprakları, Cebelitarık, Pitcairn Adaları ve Aziz Helena dahil olmak üzere 11 bölgede izleyiciyle buluşacak.

Disney Plus ilk olarak 18 Mayıs’ta Güney Afrika’da, ardından Haziran ayında diğer ülke ve bölgelerde yayın hayatına başlayacak. Disney’in kendi sitesinde yaptığı duyuruya istinaden Disney Plus 14 Haziran 2022’de Türkiye’de yayına başlıyor olacak. Abonelik fiyatları ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte yine Disney’in sitesinde yer alan bilgilere istinaden Disney Plus Türkiye’nin aylık abonelik ücretinin 34.99 TL, yıllık abonelik ücretinin ise 349.90 TL olacağı duyuruldu. Yıllık aboneliklerde Disney Plus iki aylık bir avantaj sunmakta.

2021 yılının 4. çeyrek verilerine göre Netflix dünya genelinde 222 milyon aboneye sahipken, henüz çok az sayıda ülkeden abonesi bulunan Disney Plus’ın aynı dönemde 118 milyon abonesi vardı. Bakalım Disney Plus’un 2022’de 42 yeni ülkede yayın hayatına başlamasıyla abone sayısındaki değişim nasıl olacak? Netflix’i yakalayabilecek mi ya da geçebilecek mi? Hep beraber göreceğiz. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
2
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend