Avustralya’nın Nüfusu Hızla Artmaya Devam Ediyor

1 dakikada okuyabilirsin


Ülkenin nüfus sayımı ofisine göre Avustralya’nın nüfusu 25 milyonu aştı,. Üstelik neredeyse beklenilenden on yıl daha erken. Geçen yıl nüfusu 1970’ten bu yana ikiye katlandığından beri Avustralya’nın nüfusu 400.000 arttı.

II. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden bu yana Avustralya, yılda% 1,6 oranında istikrarlı bir büyüme kaydetmiştir. Doğal artış ülke ekonomisinin yalnızca% 38’ini oluştururken, ülke büyümesinin %60’ı göçmenlikten geliyor. İstatistik Bürosu, Avustralya’nın üç yıl içinde nüfusuna bir milyon daha ekleyeceğini tahmin ediyor.

Avustralya her yıl yüz binlerce göçmeni çekmektedir. Son yirmi yılda, Avustralya’nın yeni gelenlerin çoğu Hindistan, Çin, İngiltere ve Filipinler’den geldi. Bugün, Avustralya nüfusunun üçte birinden fazlası ülkede doğmadı.

Diğer birçok batı ülkesinde olduğu gibi, bazı politikacılar hükümeti göç etmeyi durdurmaya çağırdılar. Hızlı artışın altyapıya vurgu yaptığını, daha fazla okul, hastane ve toplu taşıma talep ettiğini iddia ediyorlar. Bununla birlikte, Avustralya ekonomisi için de daha yüksek bir büyümeye yol açmaktadır. Şöyle ki göçmenler vergi ödemekte ve Avustralyalıların kaçındığı alanlarda çalışarak ekonomiye katkıları olmaktadır. 

En büyük sorunlardan biri, göçmenlerin zaten vasıflı işçi sıkıntısının olduğu kırsal alanlara taşınmamasıdır. Zaten mevcutta da 10 Avustralyalı’dan 8’i kıyı bölgelerinde yaşamaktadır. Avustralya’nın en büyük iki şehri olan Melbourne ve Sydney, nüfusun yaklaşık %40’ını oluşturmaktadır.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend