Apple Kur Farkını Ürünlerine Yansıttı. – Yavaş Ciğerimizi Söktün Apple

3 dakikada okuyabilirsin


Ülkemizdeki dolar kurunun uçması, hayır roketlemesi ile ne var ne yok fiyat güncellemesi almaya başladı. Evet dolarla maaş alıp dolar harcamıyoruz ancak tükettiğimiz her şey ithal olduğu için aslında TL kazanıp dolar harcıyoruz. Bunun sebebiyle gelirlerimiz aynı kalırken aldığımız her şey zamlanmaya başlıyor. Kısa zamanda da uzmanlar tarafından düşüşü beklenmeyen dolar uzun bir süre daha ciğerimizi sökmeye devam edecek gibi.

Birkaç ay önce tanıtılan ve piyasaya sürülen namı diğer çentikli Iphone X’in fiyatı 8bin 600 tl’ye çıktı.Biliyorum benim gibi birçoğunuz da “sanki ilk çıktığında ucuz muydu?” dediniz. İlk çıktığı zaman en yüksek versiyonunun fiyatı  6900 TL idi.  Şimdi 8600 TL oldu. Ulaşılmazdı ama en azından görülebiliyor ve Apple fanları tarafından 6 küsür bin tl olması sebebiyle belki de? denilebiliyordu. Ancak şimdi 9 bine dayanan fiyatıyla çok da fazla tercih edilebileceği ben şahsen düşünemiyorum.

Asgari ücretli bir bireyin satın almak istemesiyle 5.5 ay boyunca aldığo 1600 tl maaşı 1 tl harcamadan biriktirmesi gerekiyor. Çeşitli operatörlerden faturasına ek olarak almak isterse örneğin 48 aylık 218 tl taksitlerle alabiliyor. Ancak o zaman da toplamda 10464 TL ödemesi gerekiyor ki bu bence psikolojik sınır. 10 bin tl?

Eğer benim için çentikli olmasına gerek yok biraz da teknolojinin gerisinden gelirim diyorsanız 7 bin tl etiket fiyatı ile Iphone 8 Plus.

Iphone X uçmuş ya telefona o kadar para verilmez ama yine de Apple almak istiyorum diyorsanız bu telefon tam size göre. 256GB’lık depolama kapasitesi ile Iphone 8 Plus ,7 Bin tl. Bana soracak olursanız üzerine 1500 daha koyup Iphone X de alınabilir. Bu kadar parayı gözden çıkarmış iseniz…

Eğer henüz delirmemişseniz buyrun size www.apple.com.tr ‘den en full imac pro fiyatı: 82BİN 297 TL!

Fiyat kesinlikle fake değil. Buyrun www.apple.com.tr ‘ye girerek yukarıdan imac pro’yu seçin ve karşınıza çıkan baz iMac Pro’yu daha güçlü parçalar ile değiştirerek sepetinize gelin.

Üstelik satın alacak olursanız:

Birine hediye edecek olursanız hediye mesajınız “Hem de ücretsiz” ekleyebilirsiniz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend