Adnan Oktar Davasında Kan Donduran Son Durum

2 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Adnan Oktar ve grubuna yönelik olarak 11 Temmuz 2018’de başlatılan soruşturmada 168 kişi göz altına alınmıştı. Suçlamalar arasında ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ , ‘cinsel taciz’ ve ‘şantaj’ gibi başlıklar yer almaktaydı. Gözaltına alınan 168 kişiden 116’sı, Adnan Oktar ile birlikte bugün tutuklandı. Sanıkların sorgulamaları sırasında ise kan donduran ifadeler su yüzüne çıktı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, mağdurlar, örgüt mensupları tarafından turnike sistemi uygulanarak getirildiklerini ve cinsel istismarlara maruz bırakıldıklarını belirttiler. Mağdurların örgüt mensuplarıyla ilişkiye girmeye zorlandığını ve ilişki sırasında fotoğraflarının çekilerek şantaj yapıldığını, uzun süre sonra direnci ortadan kalktığında  örgüt lideri Adnan Oktar ile tanıştırıldıklarını ifade ettiler.

“Benim olacaksın ve 13 Yaşına Geldiğinde Evleneceğiz”

Mağdurlardan S.M., 8-9 yaşlarındayken annesinin ‘mehdi’ olarak kabul ettiği Adnan Oktar ile tanıştığını söyleyerek, Oktar’ın kendisine dekolteli kıyafetler giydirdiğini, makyaj yaptırdığını anlattı. Oktar’ın sürekli cinsel istismarda bulunduğunu belirten S.M., Oktar’ın kendisine, “Beni istiyor musun? Benim olacaksın. Beni seviyor musun? 13 yaşına geldiğinde evleneceğiz” dediğini söyledi.

“Bakışımı beğenmediği için beni döverdi”

Adnan Oktar tarafından sözde cemaat içinde cinselliğin günah olmadığı düşüncesinin empoze edildiğini ve kadınların kendisinin karısı olduğunu söylerek dini nikah kıydığını belirttiler. Oktar’ın birçok kadını herkesin içinde dövdüğünü ve aşağılayarak psikolojilerini bozduğunu ifade ettiler.


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
1
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend