Kratos’un Dövüp Dövüp Tekrar Yüzleştiği Baldur (Thor’un Kardeşi) Kimdir? Hikayesi ve Oyundaki Detayları Sizi Şaşırtacak!

Oyunda, evimize gelip taşkınlık yaparak karşımıza çıkan çoğumuzun bilmediği ve sadece yoldan geçen bir serseri olarak düşündüğü bu adam’ın adı Baldur...4 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Oyunda, evimize gelip taşkınlık yaparak karşımıza çıkan çoğumuzun bilmediği ve sadece yoldan geçen bir serseri olarak düşündüğü bu adam’ın adı Baldur. Oyunda Kratos, oğlu Atreus’a sığınağa inmesini söyler ve o bitmek bilmeyen uzun mu uzun kavga başlar. İlk başlarda kısa süreceği düşünülür ama sürdükçe sürer sürdükçe sürer. Epik mi epik bir kavga yaşanır ve sonuçlanamaz. Sonra oyunun çok sonraki bölümlerinde yine karşılaşılır ve bu kez bu dövüş çok farklı bir şekilde sonlanır. İşte biz de bu dayak yedikçe dayak isteyen ölmeye bir türlü yanaşmayan Baldur’un kim olduğunu konuşacağız.

Kratos’un “git buradan, bende sana ait olan hiçbir şey yok, yoluna devam et” diyerek önceden uyarmasına rağmen Baldur hiçbir şekilde Kratos’u dinlemeyerek onu tehdit etmeye devam eder. En sonunda Kratos’a ilk yumruğu atma girişimini yapar ve arkasından kavga etmemeye yemin etmiş olan Kratos’a yeminini bozdurur. Peki neden Baldur gelip Kratos’u takip ederek, onu tahrik etmişti? Bunun cevabı kesin olarak bilinmiyor. Bu arada hızlıca bahsedecek olursak, Baldur, İskandinav tanrılarının kralı olarak bilinen Odin ve eşi Freya’nın oğlu,  Thor’un kardeşidir. Ek bilgi olarak da vermek isterim. God of War oyununda oyun sonu getirdiğinizde eğer Atreus’la beraber eve dönerseniz. Yatakta uyuma seçeneği belirecek yuvarlağa bastığınızda Thor ile karşılaştığınız bu videoyu göreceksiniz. Hemen aşağıda belirttiğim linke tıklarsanız videonun tamamını izleyebilirsiniz. 

Neyse konumuza dönelim. Baldur, oyunda pek bunları gösteremese de ışık, neşe, güzellik, masumiyet ve uzlaşma tanrısıdır. Kendi ölümünü rüyasında gören Baldur’un morali çok bozulmuş ve bunu annesi Freya’ya anlatmıştır. Annesi bu durumdan dolayı çok tedirgin olarak yeryüzündeki bütün nesnelere, oğluna zarar vermemesi için yemin ettirmiştir. Ama yemin etmeyen tek nesne olarak ökse otu kalmıştır. Mitolojiye göre Loki tarafından ökse otuyla yapılmış bir okla vurularak öldürülmüştür. Oyunda da yine benzer bir sahne yaşanır ve Kratos’un bir anlık zayıflığında onun önüne geçen Atreus’a yumruk atarak ilk defa acıyı hisseder.  Çünkü Atreus’un ökse otundan yapılan oku Baldur’un eline saplanır.  İlk defa vücudunun bir yerinin kanaması ve bunun sebebiyle üstündeki ölümsüzlüğün kaldırılmasından dolayı oyunda Kratos tarafından öldürülür. Her ne kadar onun ölmemesi için sürekli Kratos’u durdurmaya çalışan annesi Freya elinden geleni yapsa da… Az önce bahsettiğim oyun sonunda gelen Thor da kardeşi Baldur’un intikamını Kratos’tan almak için gelir ve oyun biter. Mitolojiye göre Baldur öldükten sonra Ragnarok başlar. God of War’ın yeni oyunun adı da Ragnarok ?..

Thor’lu sahne: 

Gelecek olan yeni God of War oyununda sizce Odinle karşılacak mıyız? Yorumlarınızı bekliyorum.  


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend