Dünya Devi Alibaba Trendyol.com’u Satın Aldı! Türkiye’de e-ticarete Yapılan En Büyük Yatırım

1 dakikada okuyabilirsin


Çinli üreticilerin Dünyaya açılan pazarlama arenası alibaba.com büyük bir karar alarak Türkiye’nin e-ticaret platformuna giriş yapmak istedi. Bunun için de Türkiye’de çok kullanılan e-ticaret sitesi olan trendyol.com‘u satın alma girişiminde bulundu.

Aliexpress.com‘u bilmeyeniniz yoktur. Hani şu girip de 1-2 dolara bir şeyler satın alarak arkasından haftalarca gelmesini beklediğimiz ama bir türlü gelmeyen, gelince de ben bunu ne zaman aldım ya? deme tecrübelerinde bulunduğumuz web site. (her ne kadar ürünlerinin gelmesi aylar sürse de cansın aliexpress). İşte Alibaba da Aliexpressten çok önce kurulan ve hala Çin’de üretilen ürünlerin Dünyaya pazarlanmasını sağlayan web sitedir. Alibaba’da, Aliexpress’teki gibi küçük ufak tefek az miktarda satışlar gerçekleşmez. Orada bulduklarınızın büyük çoğunluğunun minimum satın alma miktarları vardır. Bu yüzden de ürünlerin fiyatları gerçekten çok ucuzdur. Çoğunlukla ödemeyi yaparsınız ve ithalat işlerini, evraklarını tamamlayarak Alibaba’ya ulaştırırsınız. Onlar da ürünleri konteynır yaparlar ve gemiye yükleyerek size konteynırı ulaştırırlar.

Trendyol ise içerisinde çeşitli kıyafet markalarının hiç görmediğimiz modellerini görebildiğimiz hem de uygun fiyattan satış yapma politikası güden güzel bir alışveriş sitesi. “Bana sormayın ben internetten çok fazla kıyafet alışverişi yapmadığım için çok fazla kullanmadım.” Sitede sadece kıyafet de yok. Ev eşyaları, teknolojik aletler derken gez gez bitiremiyorsunuz.

İşte böyle büyük bir şirket olan Alibaba’nın, Trendyol’u satın alması gerçekten heyecan verici. Hele ki Alibaba’nın yatırdığı 1 milyar tl yatırım gelecek günlerde ne tarz değişiklikler getirecek, Türkiye’de yeni bir e-ticaret tarzı oluşacak mı hep birlikte göreceğiz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube veya Vimeo gibi video sitelerinden paylaşmak istediğiniz video içerikler için

Send this to a friend