PS5 En Ucuz Bir Şekilde Nasıl Alınır?

PS5 sahibi olmanın en masrafsız yolu hangisi? Buyrun o zaman yazıma.2 dakikada okuyabilirsin


Aylardan Ekim ortası oldu ve artık PS5'in piyasaya çıkmasına sayılı günler kaldı. Büyük ihtimalle büyük teknoloji mağazaları ufak ufak stoklarına koymaya başlamıştır bile. Çocukken PS1 ile başlayan maceram, PS5'in piyasaya çıkacak olmasıyla devam ediyor. Lütfen X-Box sevenler beni yanlış anlamasın. X-Box'ın da kendine has oyunları ve bir tarzı var. Ama ben oldum olası PlayStation konsolunu kendime daha yakın buldum ve her çıkacak olan yeni jenerasyonda heyecan kaplıyor içimi.

Dövizin durdurulamayan yükselişi ile beraber bu yükselişi durdurmak için ek olarak işleme sokulan gümrük vergileri ile bu tarz teknolojik cihazlar artık dokunulmaz fiyatlara çıktı ne yazık ki. PS5'in fiyatı bu makaleyi okuyan çoğu okurun da bileceği  üzere 8-11 bin TL arası olacak. Aslında sadece PS5'in fiyatı 3-4 bin lira olacakken geriye kalan kısım verileri içeriyor.

En uygun yolu yurtdışından almak tabiki. Uluslararası seyahat edenleriniz varsa bu gümrük vergilerini içermeyen ülkelerin birinden PS5'inizi alarak sorunsuz bir şekilde Türkiye'ye gelebilirsiniz. Gümrük vs. herhangi bir vergi ödemezsiniz. Ancak tabi bunun belli koşulları var.

1) 1 adetten fazla alacak olursanız ülke girişinde gümrük tarafından durdurulup gümrük ücretlerini ödemeye zorlanabilirsiniz.

2) Sorunsuz bir şekilde girmek isterseniz en doğru yol kutusuz sokulması. Kutulu paketli olacak olursa gümrük memurları sizi durdurarak (küçük bir ihtimal de olsa) gümrük ücretlerin ödemeye zorlayabilir sizi.

3) Bu iki adımın dışında ek bilgi olarak aldığınız ülkede Tax Free olarak fatura düzenlenmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede alacağınız bu belgeyle birlikte havaalanından Türkiyeye seyahat etmeden önce PS5'i öderken ödemiş olduğunuz vergiyi geri alabilirsiniz. 

Yurt dışından bir akrabanız, arkadaşınız geliyorsa ona aldırabilirsiniz ya da gidip siz alıp gelebilirsiniz. Her türlü daha kârlı olacaktır. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
2
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
1
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend