PlayStation Kardeşliği Nasıl Yapılır? En Basit Anlatımıyla Burada!

4 adımda yapın. Arkadaşınızın bütün oyunlarını istediğiniz zaman bedava oynayın. Şimdi 3 aydır aramadığınız arkadaşınızı arayabilirsiniz.2 dakikada okuyabilirsin


3
3 puan

Doların ikiye katlanması ve KDV,ÖTV ile artık "alınamaz" konumundan, "komik" duruma çıkan oyun fiyatlarından sonra oyun alırken gerçekten inanılmaz seçici olduk. Hayatımızın oyununu beklerken, bir de oyun çıktıktan sonra fiyatın düşmesini bekler olduk. PS4 için çıkan oyunlar standard edition olarak 400-500 TL bandında çıkıyor. Bu tutar asgari ücretin 2019 için hemen hemen ÇEYREĞİ. Deluxe veya Collector Edition'ları ise 600-650 TL civarında oluyor.

Bu yüzden artık PS Plus üyesi olarak aylık gelecek oyunları iple çeker olduk veya ara sıra büyük şımarıklıklar yaparak bu paraları gözden çıkararak alıyoruz. Arkadaşlarımız da farklı oyunları alıyor tabi. Peki oyunlarımızı onların da oynaması, onların oyunlarını da bizim oynamamız güzel olmaz mıydı? Olurdu elbet. İşte az sonra anlatacağım yöntem de bu hayalimizi gerçekleştiriyor.

Öncelikle şunu belirtelim. Tanım ve fonksiyonel anlamda PlayStation kardeşliği diye bir şey yok. SONY'nin PS4 kullanıcılarına sunduğu bir özellik var ve biz bunu farklı bir amaç için kullanıyoruz. Temel anlamda amaç şu. Arkadaşınıza gittiğinizde onun PlayStation'ınında kendi oyunlarınızı oynamak istiyorsunuz. Kendi oyunlarınızı oynamak istediğinizde tekrar oyunu satın almadan arkadaşınızın PlayStation'ında oynayabiliyorsunuz. Ama sanki arkadaşınız komple bize taşınmış gibi bir kandırmaca yapıyoruz 🙂

Örneğin arkadaşınızın hesabını kullanarak onun oyunlarını oynamak istiyorsunuz.

1) PS4'ünüzü çalıştırın. Açılınca koldaki PS tuşuna basın. Size hangi hesabı kullanmak istediğinizi soracak. En soldan yeni Hesap Ekle'ye tıklayın.

2) Arkadaşınızın kullanıcı adı ve şifresini girin. Size ana hesap olarak ekleyip eklemeyeceğinizi soracak. Evet deyin. Sormazsa (Ayarlar) > [Hesap Yönetimi] > [Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir] > [Etkinleştir] seçimini yapın.

3) Arkadaşınızın hesabındasınız. PS Store'a girin. Daha önce satın almış olduğu oyunları indirme listesine alın. Artık tekrar koldaki PS tuşuna basılı tutarak kendi hesabınıza geçebilirsiniz. Oyunlarınız inecek ve kendi hesabınızdan oyunları oynayabileceksiniz.

4) Arkadaşınız da aynı şekilde işlemi sizin hesabınızla yaparsa o da sizin oyunlarınızı oynar.

Hepsi bu. Bir sorunuz olursa yorum olarak bırakabilirsiniz.


Paylaşmayı unutma!

3
3 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
2
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube veya Vimeo gibi video sitelerinden paylaşmak istediğiniz video içerikler için

Send this to a friend