Yok Böyle Bir Lezzet Ciğerci Şevket

4 dakikada okuyabilirsin


Kebabın anavatanı Adana'nın Ceyhan ilçesinde, ilçe merkezinde bulunan Ciğerci Şevket bugüne kadar yediğiniz tüm ciğer kebaplarını unutturacak cinsten. Eğer olurda bir gün yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim. 

Ulaşımı oldukça kolay olan ve kendisine ait otoparkı olması nedeniyle park sorunuda olmayan salaş bir esnaf lokantası aslında burası. Eğer bir kebapçıdan beklentiniz lezzetten çok mekanın dekorasyonu ve dizaynı ise şimdiden söyleyim sizin aradığınız yer burası değil. Çünkü oldukça sade bir dizayna sahip bir mekan burası. Ama aradığınız özlediğiniz ciğer kebabı lezzetiyse doğru yerdesiniz demektir. 

Oldukça güler yüzlü çalışanlar sizleri karşılıyor ve usta ocak başından kafasını uzatarak yine hoş geldiniz diye sizi selamlamayı eksik etmiyor. Dikkatimi çeken nokta masaların alışılagelmişten farklı 4 kişilik değil genelde 8 veya daha fazla kalabalık aileleri oturabileceği şekilde olmasıydı. Ancak şöyle bir durum var siz 8 kişilik bir masaya oturduğunuzda yanınıza afiyet olsun diyerek birelerinin oturması oldukça mümkün böyle bir durumla karşılaşırsanız yadırgamayın çünkü oldukça yaygın bir adet. Masa yerine ocakbaşına oturarakta ustalarla bir yandan sohbet edip bir yandan yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Daha siz masaya oturmadan siparişiniz alınmak için yanınızda bir garson bitiveriyor. Adana kebap, ciğer, yada kuşbaşı gibi lezzetler arasından seçim yapabiliyorsunuz. Önerim kesinlikle ciğer ama diğer lezzetlerde gerçekten benzerlerine göre oldukça lezzetli. Siparişinizin ardından salatalarınızı soğansız mı soğanlı mı istediğiniz soruluyor tercih sizin. Ama soğanlı yerin derim. Kişi başına bir tabak salata düşecek şekilde her bir kişi kişiye özel ayrı bir tabakta taze hazırlanıyor salatalar. Klasik soğan salatasının biraz daha yeşillik ve domates koyulmuş hali bir salata geliyor önünüze. Buna ek ortaya da ezme salata getiriyorlar. Eğer gerçekten çok aç bir şekilde geldiyseniz merak etmeyin öğle saati dahi olsa servis oldukça hızlı. 

Ciğer ince şişlerde tike dedikleri ölçüde doğranmış şekilde tam kıvamında pişirilerek getiriliyor önünüze. Eti fazla pişmiş sevenler biraz az pişmiş bulabilirler ama bir deneyin derim. Yanında yağlı ekmeği, pişmiş domates ve biberiyle servis ediliyor tüm kebaplar. Porsiyonlar oldukça doyurucu ama yok ben buraya kadar geldim bir porsiyonla doymam derseniz bir buçuk porsiyon söyleyin.

Gelelim hesaba biz 1 porsiyon ciğer, 1 porsiyon Adana kebap, 1 porsiyon kuşbaşı, 2 ayran ve bir büyük suya toplam 52 TL hesap ödedik. Emsalleriyle kıyaslayacak olursak fiyatlar oldukça uygun. 

Yemeğinizi yedikten sonra mekanın arka tarafındaki mahalle kahvesinde güzel köpüklü bir türk kahvesi yada demli bir çay içebilirsiniz. Kahvede bulunan yerli halkla sohbet etme hemde kültürlerini yakından tanıma şansını kaçırmayın derim. 

Ciğerci Şevket'i bulmanızda aşağıdaki harita yardımcı olacaktır. Bu yazıyı okuyupta birazdan kendini Ciğerci Şevket'te bulacaklara şimdiden afiyet olsun. 🙂


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
1
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend