Tatile Çıkacaklara Eziyetten Kurtaracak 15 Altın Tavsiye

Yaz aylarının gelmesiyle tatil sezonu da açılmış oldu. Seyahat ederken, mutlaka yapmanız gerekenleri sizler için listeledik. 1 dakikada okuyabilirsin


Yoğun iş temposu, gergin siyasi dünya, ekonomik stres derken hepimiz yeterince bunaldık ve bir nefes almaya ihtiyacımız var. Ancak, bu hayallerini kurduğumuz tatili canımız sıkılmadan, keyifle geçirebilmek için bazı konuları gözden kaçırmamak gerekli.

 1. 1 Sıvı Limitlerine Dikkat Edin


  Malum havaalanlarında kontroller oldukça sıkı. Özellikle de sıvı ürünler konusunda. Kontrol noktalarından geçerken hem çok beklememek hem de sevdiğiniz ürünlerin çöpe atıldığını izlememek için sıvı kısıtlamalarına dikkat etmek gerekli.

 2. 2 Bavul Kısıtlamalarını Araştırın


  Aynı durum bir nevi bavul içinde gerekli. Havayolu şirketlerinin belirlediği sınırlamalara dikkat etmek sizi ekstra bagaj ücreti ödemekten kurtaracaktır.

 3. 3 Rahat Ayakkabılar Hayat Kurtarır


  Tatilde hepimiz genellikle rahatlamak isteriz. Seyahate çıkmadan yanınıza alacağınız rahat ayakkabılar hem yeni yerler keşfederken, hem de günlük programlarınızda rahat etmenizi sağlayacaktır.

 4. 4 Gidilen Yerin İklimine Uygun Giyinin


  Bulunduğunuz şehir oldukça sıcak ya da soğuk olabilir. Ancak, gidilecek yerin sıcaklığı her zaman tahmin ettiğiniz gibi çıkmayabilir. Gezilerinizde aşırı üşümemek veya aşırı sıcaklamamak için seyahat noktanızdaki bölgelerin hava durumunu yakından takip etmeniz oldukça önemli.

 5. 5 Priz Dönüştürücüleri Atlamayın


  Priz girişleri ülkelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple gideceğiniz ülkenin priz girişlerinin, bulunduğunuz ülke ile farklı olup olmadığını araştırmanız ve buna göre önlem almanız yararlı olabilir.

 6. 6 Taşınabilir Şarj Aleti Almayı Unutmayın


  Taşınabilir şarj aleti, her yerde, özellikle de havaalanlarında priz aramaktan sizi oldukça kurtaracak bir yöntem olacaktır.

 7. 7 Sizi Uzun Süre Tok Tutacak Pratik Yiyecekleri Yanınıza Alın


  Her zaman, açıktığınız anda yemek yemek mümkün olmayabiliyor. Özellikle de bilmediğiniz bir şehir veya ülkedeyseniz. Bu tarz durumlarda açlığınızı biraz yatıştıracak lif kaynaklı ürünleri çantanızdan eksik etmeyin.

 8. 8 Telefonunuzun Yurt Dışında Kullanılabilirliğinin Açık Olduğuna Emin Olun


  Yurt dışında acil bir durum yaşamanız halinde veya sosyal medyayı kullanma durumlarınızda telefonunuzun yurtdışı kullanımına açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekli.

 9. 9 Pasaportunuzun & Kimliğinizin Yanınızda Olduğundan Emin Olun


  Bir çok seyahat noktarında pasaportunuz veya kimliğinizin yanınızda olduğundan emin olmanız gerekli. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde pasaportsuz ilerlemeniz mümkün olmayacaktır.

 10. 10 Paranızın Hepsini Aynı Yerde Taşımayın


  Bir çok tatil noktasında hırsızlıklar yaşanabilmektedir. Bu riski minimize etmek adına paranızın hepsini aynı yere koymayın. 

 11. 11 Seyahat Planı Oluşturun


  Tatilinizden geri döndüğünüzde, şurayı görmedik ya da bunu yemedik gibi ifadeler kullanmak istemiyorsanız, tatile çıkmadan gideceğiniz yerlere ilişkin bir tatil planı yapın. Nerede ne yiyeceğiniz ve nereleri gezeceğinizi bilmek işleri kolaylaştıracaktır.

 12. 12 Bulunacağınız Yerlerdeki Etkinlikleri Araştırın


  Kim bilir bulunduğunuz dönemde o şehirde belki çok büyük bir etkinlik veya asla kaçırmak istemeyeceğiniz bir konser var! Bu sebeple gitmeden bir kontrol etmekte fayda var.

 13. 13 Evdeki Her Şeyi Bavula Sığdırmayın


  Seyahatinizde sadece sizin için gerekli olacak minimum seviyede eşyayı yanınıza alın. Hem ağır bir bavuldan hem de bagaj sınırlamalarından kurtulursunuz. Ayrıca unutmayın, gezdiğiniz yerlerde mutlaka yeni bir şeyler almak isteyeceksiniz.

 14. 14 Gerekli Sağlık Önlemlerini Almayı Unutmayın


  Sağlık problemleriyle karşılamamak için ihtiyacınız olan ilaçları yanınıza almanız gerekli. Ancak bu ilaçların reçeteli olmaları gerektiğini unutmayın. Bazı ülkelere seyahatten önce aşı yaptırmak ekstra bir koruma sağlayabilir.

 15. 15 Değerli ve Kırılgan Ürünleri El Bagajına Alın


  Bagaja verdiğiniz bavullar her zaman sağlam bir şekilde dönmeyebiliyor. Bavulunuzdaki ürünlerin kırılmasını göze almak istemiyorsanız, el bavulunuza almanız daha iyi olabilir.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel
ThePanda

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend