Neden Görmelisiniz? İskandinav Ülkeleri ve İskandinavya!

1 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

İskandinavya, Avrupa'nın kuzeyinde yer alan kısma verilen isimdir. İskandinav ülkerini İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya ve İzlanda kapsamaktadır. Bu kuzeyli ülkeler aynı zamanda Nordik olarak da adlandırılırlar. Sosyal refahın oldukça yüksek olduğu bu ülkeler yıllardır yapılan araştırmalara göre dünyadaki en mutlu insanların yaşadığı yerler arasında yer almaktadır. 

Bu içeriğimizde sizlere bu harika ülkerden bahsedeceğiz.

 1. 1 İsveç


  Resmi dili İsveççe olan İsveç Krallığına gitmenizi önerebileceğimiz aylar Haziran - Ağustos arasındadır. Hava anlamında bu tarihler sizi çok zorlamayacaktır. Ancak kuzey ışıklarını göreceğim derseniz en iyi zamanlar Eylül ile Mart aylları arasında. Özellikle Şubat ayında Kiruna Kar adını verdikleri ve kızak yarışları, ren geyiği yarışları gibi etkinliklerin düzenlendiği bir festivalleri de var. İsveç'e gitmeye karar verirseniz mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında ise Orta Çağ kasabası olan Visby yer almaktadır.

 2. 2 Danimarka


  Sosyal devlet anlayışının yer aldığı Danimarka, mutluluk oranının oldukça yüksek olduğu ülklerden birisidir. Lego'nun doğduğu ülke olan Danimarka'da Danca konuşulmaktadır. Danimarka'ya bağlı Grönland'de bulunan öpüşen adaları mutlaka seyahat planınıza eklemenizi tavsiye ederiz.

 3. 3 Finlandiya


  Finlandiya, namı-diğer, beyaz zambaklar ülkesi. Nüfus oranı olarak Avrupa'nın en az nüfusa sahip ülkelerinden ama refah ve mutluluk oranı oldukça yüksek. Fince konuşulan ülkede, kuzey ışıklarını görmek isterseniz gidebileceğiniz en iyi zaman aralığı Ekim, Şubat ve Mart aylarıdır. Eğer 19 saat güneşin havada kaldığı gece yarısı güneşlerini deneyimlemek isterseniz Mayıs ve Temmuz ayları arasında seyahat edebilirsiniz.


 4. 4 Norveç


  Dünya'nın en mutlu ülkesi seçilen Norveç, doğası ile seyahat edenleri büyülemektedir. Başkenti Oslo olan ülkede Norveççe konuşulmaktadır. Vikinglerin ana vatanı olan Norveç'e kışın soğuklarına dayanabilirim derseniz, her mevsimde gidebilirsiniz. Sosyal anlamda her dönem aktif olan bir ülkedir.


 5. 5 İzlanda


  Muhteşem doğasıyla ziyaret eden herkesi kendine hayran bırakan İzlanda'nın başkenti Reykjavik'tir. Ülke nüfusunun büyük bir kısmı başkentte yaşamaktadır. İzlanda'ya sıcaklığın ortalama 13 derece civarında olduğu yaz aylarında gitmenizi tavisye ederiz. Buz mağaralarını görmek isterseniz eğer Kasım ayında seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend