Bebeğinizi Soğuk Havalarda Hastalıklardan Koruyun

2 dakikada okuyabilirsin


Yetişkinlerin bile yenik düştüğü soğuk algınlıklarında, henüz bağışıklık sistemi tam oturmamış bebekler daha hassas olabilmekte ve nezle, grip gibi rahatsızlıklara kolaylıkla yakalanabilmekteler. Burada ise bebekleri bu hastalıklardan koruma konusunda iş anne babalara düşmektedir.

Anne babalar için bebeklerinin hasta olma düşüncesi ne kadar korkutucu olsa da bebeklerinizi hastalıklardan korumanın yolları aslında basit. Öncelikli olarak bebeğinizi etrafta hasta olan birisi var ise onlardan uzak tutarak işe başlamanız gerekmektedir. Bebekler yetişkinlere göre çok daha hassastır ve bu kişilerden virüs alma ihtimalleri çok daha fazladır.

Bebeğinizi emzirmek alabileceğiniz en etkili önlemlerden birisidir. Anne sütünün mucizevi içeriği bebeğinizin bağışıklığını güçlendirerek hastalıklarla mücadele etmesinde yardımcı olacaktır. Eğer 6. aydan daha büyük bebeğiniz var ise, verdiğiniz ek gıdalarda bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler seçmenizde fayda vardır.

Soğuk havalarda bebeğinizi nasıl giydirdiğiniz de ayrıca önemlidir. Bebekler baştan üşür ifadesini daha önce duymuş olabilirsiniz. Bu sebeple bebeğinizin başını sıcak tutmaya özen göstermeniz gereklidir. Vücudunu ise pamuklu, yumuşak ve onu bunaltmayacak sıcaklıkta kıyafetlerle sıcak tutmanız önemlidir. Ancak, bu aşamada aşırı kalın giydirmek de terlemesine ve daha hızlı hasta olmasına neden olabilmektedir. Ortamın ısısına uygun kıyafetler tercih etmelisiniz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend