Kuşadası’nda Gezilecek Yerler, Yenilecek Şeyler, Yapılacaklar ve Daha Fazlası!

Kuşadası'nda nereler gezilecek, neler yenilecek, neler yapılacak ve dikkat edilecek konular nelerdir merak ediyorsanız, bu içeriğimizi incelemelisiniz. 1 dakikada okuyabilirsin


1
2 paylaşım, 1 puan

Bu özgün içeriği hazırlamak amacıyla Kuşadası’nı enine boyuna gezdik ve sizler için notlar aldık. Kuşadası’na yolunuz düşerse işinize yarayacağını umduğumuz bilgilere sayfayı aşağıya kaydırarak ulaşabilirsiniz.

Kuşadası'na Nasıl Gidilir?

Kuşadası, Aydın'a bağlı bir ilçedir. Eğer havayolu ile gitmek isterseniz İzmir Adnan Menderes Havaalanına inerek, buradan direk Kuşadası otogara giden Havaş aracılığıyla Kuşadası'na ulaşabilirsiniz. Yol yaklaşık 1 saat 15 dk. sürüyor ve kişi başı ücreti 27 TL. Havalaanından her 1 saatte bir otobüs kalkıyor.  Saatlere bakmak istersiniz diye linki aşağı ekliyorum. 

Otogara ulaştıktan sonra ise Marina'ya ulaşmanız (merkeze) arabayla yaklaşık 15 dk. sürüyor. Dolmuş ile giderseniz kişi başı ücret 2.25 TL, taksi ile giderseniz 20 TL. 

Havaş İnternet Sitesi

Kuşadası'nda Nerede Kalınır?

Kuşadası'nda biz Marina'nın hemen karşısında bulunan Double Tree by Hilton'da konakladık. Otelin gecelik konaklaması yaklaşık 400 TL. Otelde Hilton standardına yakın bir hizmet alıyorsunuz. (Double Tree'ler Hilton otellerinin bir alt segmenti olarak geçmektedir.) 

Kuşadasında bir çok otel bulunmakla birlikte, bu oteli merkeze yakınlığı ve marina manzarası sebebiyle de ayrıca tavsiye ediyoruz. Ayrıca en üst katında bulunan GIO Restoranın manzarasının keyfini, lezzetli mi lezzetli çilekli margaritanızı içerken çıkarabilirsiniz.

Odamızın manzarası şehir - deniz olarak geçmekteydi. Tamamıyla deniz manzaralı olan odaları da tercih edebilirsiniz.

GIO Restoranın manzarası bu şekilde.

Pine Bay Otel

Eğer Double Tree by Hilton'da konaklıyorsanız, ücretsiz olarak Pine Bay Otel'in bazı imkanlarından yararlanabiliyorsunuz. Oldukça geniş sahiliyle, animasyon gösterileriyle, havuzları ve kaydıraklarıya Pine Bay oldukça keyif alacağınız bir otel. Ancak oteli 08:00- 18:00 saatleri arasında kullanabiliyorsunuz. 

Yok ben Pine Bay'de konaklayacağım derseniz geceliği kişi başı 500 TL civarında ama her şey dahil konsepte sahip bir otel.

Kuşadası'nda Ne Yenilir?

Öncelikli olarak şunu söylemeliyim, eğer bayramda Kuşadası'na gidecek olursanız, özellikle bayramın ilk günü öğlen saat 14:00'a kadar yemek yiyecek bir yer bulmak konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun dışında bir çok yemek yeme yeri mevcut. Eğer deniz manzaralı bir yerde bir şeyler yiyeceğim derseniz, balık restoranlarından, atıştırmalık bir şeyler yiyip içebileceğiniz kafelere kadar bir çok yer mevcut. Ayrıca Setur Marina'da bulunan yemek yeme yerlerinde de yemek yiyebilirsiniz. 

Ancak bir gezgin olarak olumlu şeyleri söylemek durumunda olduğumuz gibi olumsuzlarla ilgili de sizleri uyarmamız gerekli. Kuşadası merkezde bulunan 'Meşhur Kural Usta' isimli et  ve tavuk dönercisinden uzak durun! Et veya tavuk yemek istediğinizde deriden ve kemik, kıkırdaktan başka bir şey ne yazık ki pek yiyemiyorsunuz, et bulursanız da pişmemiş olduğundan yine yiyemiyorsunuz. Şahsen biz buradan hiçbir şey yiyemeden kalktık.

Nereyi önerirsin derseniz Kaleiçi'nde bulunan Planet Yucca'yı deneyebilirsiniz.

Kuşadası'nda Nereler Gezilir?

Kuşadasında sahil boyunca yürüyerek deniz manzarasının ve Güvercin Ada'nın manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca görmeniz ve birkaç selfie çekilmeniz gereken yerler şöyle:

 1. 1 I love Kuşadası


  Bu yazının önünde fotoğraf çekilmek ilk yapacağınız şeylerden birisi olacaktır. Turistlerin uğrak yerlerinden birisi olan bu yazı sahil boyunda merkezde yer alıyor.

 2. 2 El Heykeli


  Yine sahil şeridi üzerinde bulunan el heykeli bölgenin önemli yerlerinden birisi. I love Kuşadası yazısına da oldukça yakın olan heykeli mutlaka görmelisiniz.

 3. 3 Kaleiçi


  Kaleiçi bir çok kafe ve kıyafet mağazasına ev sahipliği yaptığı için bir çok turistin ilgisini çeken bir yer. Buradan giriş yaparak Kuşadası'nın keyifli mini sokaklarında gezerek, şehri keşfedebilir, alışveriş yapabilirsiniz.

 4. 4 Güvercin Ada


  Güvercin Ada'ya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gece ayrı güzel, gündüz ayrı güzel olan bu manzaranın keyfini çıkarırken, yakınlarındaki kafelerde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

 5. 5 Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı


  17. yüzyılda Osmanlı Sadrazamı Öküz Mehmet Paşa tarafında inşa ettirilen Kervansaray günümüzde çeşitli etkinliklerde kullanılmakta ve sizin de görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

 6. 6 Zeytinyağının Yolculuğu - OLEATRIUM


  Kaleiçi'nden Kuşadası sokaklarını keşfederken bu Oleatrium'a uğrayarak zeytinyağının nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.

 7. 7 Kuşadası Sahil Boyu


  Büyük yolcu gemilerini, masmavi denizini ve kumsallarını görebileceğiniz sahil boyunda öğleden sonra ve akşam saatlerinde yürüyüş yapabilirsiniz.

 8. 8 Saat Kulesi ve Kuşadası Yazısı


  Güvercin Ada'ya giderken yol üzerinde karşınıza çıkacak bu müthiş manzarada saat kulesini ve Kuşadası yazısını görebilir ve fotoğraf çekilebilirsiniz.

Kuşadası seyahatimiz ile ilgili notlarımız şimdilik bu kadar. Sizlerin seyahatlerinde yardımcı olmasını umuyoruz. Eğer sorularınız olur ise aşağıda yazarsınız sizlere yanıt verebiliriz. 🙂Paylaşmayı unutma!

1
2 paylaşım, 1 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel
ThePanda

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend