Tom Hanks’in Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Filmi

Oskar ödüllü usta oyuncu Tom Hanks'in mutlaka izlemeniz gerek filmlerini bu içeriğimizde sizler için derledik. 1 dakikada okuyabilirsin


Thomas Jeffrey Hanks, 9 Temmuz 1956, Kaliforniya, ABD doğumludur. Orta halli ve oldukça kalabalık bir ailede büyüyen Tom Hanks, özellikle gençlik yıllarında utangaç bir yapıya sahip olduğunu belirtmektedir. Oyunculuk hayatına ufak piyeslerde başlamış, daha sonrasında New York’a taşınarak burada daha büyük rollerde yer almıştır. İşte zamanın en iyi filmlerinden sayılan o başyapıtlar:

 1. 1 Forrest Gump


  Tom Hanks'in 'En iyi Erkek Oyuncu' oskarını kucakladığı bu muhteşem filmde hayata Forrest Gump'ın gözlerinden bakıyorsunuz. Film, düşük bir IQ seviyesine sahip olan Forrest Gump ve biricik aşkı Jenny'in zaman içerisinde yaşadığı bir dizi olayı içeriyor. Bu serüven içerisinde Gump, Vietnam savaşından Amerika'nın yakın tarihindeki önemli olaylara şahitlik ediyor.

 2. 2 The Green Mile (Yeşil Yol)


  1999 yapımı Stephen King'in aynı isimli romanından uyarlanan film, infaz odasında görevli bir gardiyanın gizemli ve mucizevi güçleri olan bir mahkumla kurduğu sıradışı ilişkiyi konu almaktadır.

 3. 3 Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala)


  2002 Steven Spielberg yapımı film aslında bir biyografi filmidir. Film, bir FBI ajanı olan Frank Abagnale Jr. ve nitelikli dolandırıcı olan Carl Hanratty'in kaçma ve kovalama hikayesinden oluşuyor. Birçok ünlü ismin oynadığı bu film komedi-drama tarzındadır. 

 4. 4 Sully


  Yaşanmış bir olaydan esinlenilen filmde, 15 Ocak 2009'da Us Airways'ın Hudson nehrine zorunlu iniş yapan uçağının hikayesi anlatılmaktadır. 

 5. 5 Cloud Atlas


  Zaman kavramını sorgulayacağınız bu uzun film, 1850’li yıllarda ve Pasifik Okyanusu’nda geçiyor. Filmde Tom Hanks'e Halle Berry gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

 6. 6 Extremely Loud & Incredibly Close


  Tom Hanks'in başrolü Sandra Bullock ile paylaştığı bu filmde, 9 yaşındaki zeki, meraklı ve keşfetmeye düşkün bir çocuğun maceraları anlatılmaktadır.

 7. 7 Philadelphia


  Eşcinsel rolündeki performansı ile Tom Hanks'e 'En İyi Erkek Oyuncu' oskarını kazandıran film, eşcinsel olan yetenekli bir avukat Andrew Beckett'in yaşamını konu almaktadır. 

 8. 8 Bridge of Spies (Casuslar Köprüsü)


  Steven Spielberg'ün yönettiği 2015 yapımı filmde Tom Hanks, soğuk savaş dönemindeki bir avukatı canlandırmaktadır.  Film dram-gerilim sevenler için mutlaka izlenmesi gereken filmler sıralamasında başlarda yer almayı başarmıştır. 

 9. 9 Saving Private Ryan (Er Ryan'ı Kurtarmak)


  2. dünya savaşı sırasında, asker James Ryan'ı kurtarmak için 8 kişinin hayatının riske atılması ve bu durumun sorgulanmasına sebep olan filmde Tom Hanks Oskar adaylığı kazanmıştır.

 10. 10 Terminal


  2004 yapımı filmde pasaportunun süresinin bitmesi sebebiyle Amerika'ya giremeyen ve JFK havaalanında mahsur kalan ancak ülkesinde de savaş olması sebebiyle ülkesine de dönemeyen Krakozhia isimli birisinin hikayesi anlatılmaktadır.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend