Sen Hangi Burçlar İçin Doğru Kişisin?

1 dakikada okuyabilirsin


Hayatındaki kişinin doğru kişi mi olduğu elbet aklına gelmiştir.  Peki ama sen dört astrolojik element üzerinden yola çıkarak hangi burçlar için doğru kişisin hiç düşündün mü? Ateş, su, toprak ve hava olmak üzere dört astrolojik elementten özellikle biri hem seni hem de hayatını önemli ölçüde etkilemekte ve yönetmektedir. Bu noktada birbiriniz için doğru kişiler olabilmeniz için burçlar bakımından karakter özelliklerinizin de birbirinizle birçok noktada uyumlu olması gerekmektedir. Testte yer alan sorulardan senin için en doğru şıkları seçerek kendi karakterin hakkında bilgi sahibi olabilir ve test sonucunda sen hangi burçlar için doğru kişisin öğrenebilirsin. O zaman hazırsan hemen ilk soruyla merak ettiğin bu sorunun cevabını bulmaya başlayabilirsin. 

 1. 1 Seni en doğru tanımlayan aşağıdaki kelime gruplarından birini seç.

  1. Sabırsız, enerjik, cesur, doğal.
  2. Kendi ayakları üzerinde duran, şehvetli, inatçı, pratik
  3. Entelektüel, iyi iletişim kurabilen, esprili, düşünceli.
  4. Duygusal, sanatçı ruhlu, karamsar, hayalperest.
 2. 2 Aşağıdaki ifadelerden hangisi işe karşı tutumunu en iyi şekilde tanımlar?

  1. Takımın lideri olmayı seviyorsun. Herhangi bir konuda uzmanlığa sahip olup olmaman önemli değil. Sadece ekibin başında olman yeterli. Bu nedenle, yönetmek iş hayatındaki senin temel yetkinliğin.
  2. Bazen kendine uygun yeni bir iş bulmada zorlandığın oluyor, ancak işe bir kez girdin mi oldukça verimli bir çalışan olursun. İş verenin, detaylara gösterdiğin ilgiyi ve işine olan bağlılığını seviyor.
  3. Eğlenceli, ilham verici ve günün daha hızlı geçmesini sağlayabilecek iş arkadaşlarına sahip olduğun sürece çalışmak senin için sorun değil. İş yerinde eğlence ve entrika arayanlardansın.
  4. İş yerinde sırdaş rolünü üstlenme eğilimindesin. İş arkadaşların diğer çalışanlarla ilgili şikayetleri, müdürleriyle ilgili şikayetleri ve fazladan işlerine yardım için sana geliyorlar. Yani iş yerinden kendi işin haricinde sorumluluğun olmayan birçok gereksiz şeyin sorumluluğu istemesen de sana yükleniyor.
 3. 3 Bir arkadaşın sana günü birlik birlikte tatil yapmak için işten izin almanı istediğinde ona ne dersin?

  1. Harika tabi ki geliyorum. Ama tüm masrafları sen karşılıyorsun dimi?
  2. Gerçekten şuan ne desem bilmiyorum bir konuşmam lazım. Ama bir günlükte olsa böyle bir tatil bana iyi gelirdi.
  3. Tabi ki kulağa harika geliyor. Sonrasında akşam güzel bir restoranda yemekte yeriz ne dersin?
  4. Tek şartım bir otele gidip bir ton para vermektense birlikte daha uyguna daha keyifli bir şeyler yapmak.
 4. 4 Cumartesi günü yapman gereken tüm işleri boş verip canının istediğini yapmaya karar verdiğinde gününü nasıl geçirirsin?

  1. Lunaparka gider yorulana kadar tüm aletlere biner, sonrasında atıştırmalık bir şeyler yerim.
  2. Pahalı markaların olduğu bir alışveriş merkezinde dolaşırım. Alamasam bile gözüm doyar en azında.
  3. Şehir merkezindeki o herkesin gittiği, popüler kahve dükkanına gider, içeceğimi alıp milleti keserim.
  4. Evde yatağımda kedimle birlikte o hep okumak istediğim romanı okurum.
 5. 5 En çok ne tür bir hediye almayı seversin?

  1. Oynayabileceğin ve keyifli vakit geçirebileceğin eğlenceli bir şey.
  2. Şık ve pahalı bir şey.
  3. Eşsiz, farklı ve sıra dışı bir şey.
  4. Duygusal ve romantik bir şey.
 6. 6 Yakın arkadaşlarınla ve ailenle tartıştığında kendini nasıl hissediyorsun?

  1. Sürekli tartıştığımız için artık alıştım diyebilirim.
  2. Tartışmaktan hoşlanmıyorum. Ama bazen düşüncelerimin arkasında durabilmem için kaçınılmaz oluyorlar.
  3. Tartışmak hoşuma gidiyor diyebilirim. Böylelikle her zaman benim haklı olduğumu anlamış oluyorlar.
  4. Biriyle tartışmaktan nefret ederim. Hiçbir şekilde huzursuzluğu ve yüksek sesle konuşulmasını sevmiyorum.
 7. 7 Sen büyürken anne baban sana karşı nasıldı?

  1. Genel olarak rahat ve eğlenceli, ancak kimi zaman aramızda bazı tartışmalar olmadı değil.
  2. Sert, disiplinli ama sevecenlerdi.
  3. Entelektüel ve duygusal olarak biraz mesafeliydiler.
  4. Sevecen, nazik ve duygusal olarak birbirimize çok bağlıydık.
 8. 8 Evcil hayvanlar hakkında ne düşünüyorsun?

  1. Onları çok seviyorsun, ancak iyi bir evcil hayvan sahibi olacağını düşünmüyorsun. Çünkü neredeyse hiç evde değilsin ve bazı şeyleri unutma eğilimindesin.
  2. Daha çok köpekleri seviyorsun. Onların arkadaş canlısı bir kişiliğe sahip olduklarını ve her koşulda iyi birer dost olduklarını düşünüyorsun.
  3. Çok yoğun etkileşim ve bakım gerektirmeyen kuşlar, balıklar ve sürüngenler gibi ilginç ve egzotik hayvanları seviyorsun.
  4. Tüm evcil hayvanları seviyorsun. Onlarla derin bir düzeyde iletişim kurduğunu hissediyorsun ve tüm hayvanların ruhları ve duyguları olduğuna inanıyorsun.
 9. 9 Kendin hakkında en çok üzerinde çalışmak veya değiştirmek istediğin şey nedir?

  1. Bazen biraz fazla umursamazsın. Birde çok fazla aceleci olmayıp biraz sabırlı olmayı öğrenebilsen.
  2. Bazen biraz inatçı veya dar görüşlü biri olabilirsin. Aynı zamanda değişim ve kaosla nasıl daha iyi başa çıkacağını öğrenmen gerekiyor.
  3. Biraz tuhaf ve kararsız olma eğilimindesin. Birde odaklanma problemini aşman gerekiyor.
  4. Sen tam bir hayalperestsin. Biraz daha ayakları yere basan biri olmayı dilerdin.
 10. 10 Bir arkadaşına veya sevgiline sunabileceğin en iyi özelliklerinin neler olduğunu düşünüyorsun?

  1. Çok eğlencelisin ve her zaman iyi vakit geçirmeye hazırsın.
  2. Çok mantıklı ve pratiksin. Bu nedenle iyi tavsiyeler ve öneriler sunabiliyorsun.
  3. Çabuk düşünürsün. Özellikle sanat ve edebiyata oldukça yatkınsın.
  4. İyi bir dinleyicisin. Diğer insanları ve onların duygularını gerçekten önemsiyorsun.

Sen Hangi Burçlar İçin Doğru Kişisin?

Yayın tarihi
 1. Quiz sonucu

  Sen ateş tarafından yönetilen biri olarak ateş ve hava burçları için doğru kişisin.

  Eylemlerini ve arzularını motive eden çok fazla ateş enerjin var ve doğum haritanda da bir miktar ateş olabilir. Hayallerinin aşkı bir Koç, Aslan veya Yay gibi ateş burcuysa ilişkiniz gerçekten sıcak ve çok eğlenceli olacak. Ancak, ilişkin tehlikeli bir şekilde yanıcı da olabilir, bu yüzden dikkatli olmalısın. Eğer hayatınızdaki kişi İkizler, Terazi veya Kova gibi bir hava burcu ise, bu da iyi bir eşleşme çünkü hava ateşi besler ve yayılmasına yardımcı olur. Ateş tarafından yönetilen kişiler, hava burçlarının her zaman ilgisini ve dikkatini çekmeyi başarırlar. Son olarak birlikte olduğun kişi bir toprak veya su burcu ise, sizinki mükemmel derecede pürüzsüz ve akıcı bir ilişki olmayabilir. Boğa, Başak veya Oğlak ise, dik enerjin ve riskli davranışların onu tedirgin edebilir. Ve eğer o bir Yengeç, Akrep veya Balık ise, ona karşı biraz fazla duyarsız olabilirsin. Kendisi de bu konuda hassas olduğu için, muhtemelen hiç ummadığın bir anda hayatından çıkıp gidecektir. 

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Quiz sonucu

  Sen toprak tarafından yönetilen biri olarak toprak ve su burçları için doğru kişisin.

  Hayata dünyevi bir şekilde yaklaşıyorsun. Ayakları yere basan, şehvetli, pratik ve güvenilirsin. Belki de doğum haritanda da bazı toprak grubu işaretleri vardır. Hayatındaki kişi bir Boğa, Başak veya Oğlak gibi bir toprak burcu ise muhtemelen senin güvenilirliğin ve sadakatin onu fazlasıyla cezbediyordur. Ya da o Yengeç, Akrep ve Balık gibi su grubundansa birlikteğiniz harika bir eşleşme olacaktır. Su burçları her ne kadar biraz duygusal  ve hayalperestte olsalar, ona sağladığınız sağlam, istikrarlı bir ilişkiyi takdir ederler ve kıymetini bilirler. Ancak hayatınızdaki kişi bir ateş veya hava burcu ise, sizinki zıt kutupların çekimi olabilir. Eğer o bir Koç, Aslan veya Yay ise, sizin rahat, şehvetli doğanızı biraz fazla bulabilir. Ve eğer o bir İkizler, Terazi veya Kova ise, senin esprili ve hazır cevap oluşun pekte hoşuna gitmeyecektir. 

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Quiz sonucu

  Sen hava tarafından yönetilen biri olarak hava ve ateş burçları için doğru kişisin.

  Sen hava grubu burçları İkizler, Terazi veya Kova'nın özelliklerine sahipsin birisin. Olaylara entelektüel bir bakış açısıyla yaklaşma eğiliminde olduğun ve seni her şeyden önce zekasıyla etkileyemeyen birine ilgi duyamadığın için doğum haritanda da biraz hava grubu olabilir. Sana aşık olan kişi bir hava burcu olabilir, çünkü sizinki gerçekten akılların ve fikirlerin buluşması olacaktır. Koç, Aslan veya Yay gibi ateş burçları ise sanat ve edebiyata senin kadar ilgi duymayabilir, ancak yine de parlak zekanı ve eğlenceli sosyal yapını takdir edecektir. Eğer ki hayatınızdaki kişi toprak veya su burcuysa, ikiniz başka bir seviyede buluşuyor olabilirsiniz. Boğa, Başak veya Oğlak ise, zekanı sevebilir, ancak senin için keşke biraz daha odaklanmış veya adanmış olsaydı diyebilir. Ve eğer o bir Yengeç, Akrep veya Balık ise, seninle sürekli düşüncelerini ve duygularını paylaşarak evde onunla daha fazla zaman geçirmeni isteyebilir ki bu senin pekte isteyeceğin bir şey olmayacaktır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Quiz sonucu

  Sen su tarafından yönetilen biri olarak su ve toprak burçları için doğru kişisin.

  Günlük yaşamında kesinlikle etkisini hissettiğin gibi, doğum haritanda da suyun etkisini fazlasıyla hissedebilirsin. Hassas, duygusal, derin, şiirsel ve romantik bir yapıya sahipsin. Hayatının aşkı tıpkı senin gibi Yengeç, Akrep veya Balık olan bir su burcu ise sezgisel olarak uyumlu bir iletişim yakaladığınız ve her ikiniz de doğanız gereği şefkatli, anlayışlı olduğunuz için muhtemelen harika bir birlikteliğiniz olacaktır. Ya da o Boğa, Başak veya Oğlak gibi bir toprak burcu ise seni derin duygusal doğan için seviyor ve ihtiyacın olan topraklama etkisini sana sağlıyor olacaktır. Ancak eğer o bir ateş veya hava burcuysa, sizinki ideal bir birlikte olmayabilir. Ama bu ilişkinizin kesinlikle yürümeyeceği anlamına da gelmemektedir. Koç, Aslan veya Yay ise, seni biraz fazla yapışkan ve hassas bulabilir. Ve eğer o bir İkizler, Terazi veya Kova ise, senin dünyaya duygusal yaklaşımında çekinebilir veya bu onun gözünü korkutabilir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın

Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
8
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
5
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
7
Bayıldım
Sevdim Sevdim
5
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
8
Ben Şok
Koptum Koptum
3
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
4
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend