Pokemon Go’da Temmuz Ayında Gerçekleşecek Tüm Etkinlikler

1 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Pokemon Go ilk kez 2016 yılında piyasaya çıkan ve daha önce eşi benzeri olmayan bir oyun olması nedeniyle çok kısa sürede tüm dünyayı kasırıp kavuran bir oyun haline gelmiştir. Pokemon Go her ne kadar ilk çıktığı 2016 senesinde Türkiye’de resmi olarak yayınlanmış bir oyun olmamasına rağmen Türk oyuncular tarafından da türlü yöntemlerle oynanabilen bir oyundu. Oyun ilk çıktığında o kadar büyük ilgi görmüştü ki pokestop olan yerlerde ve özellikle parklarda büyük oyuncu kalabalıkları meydana gelmişti.

Her ne kadar Pokemon Go oynamaya devam etmiş oyuncular olsa bile 2016 senesinde oyunu geliştiren firma tarafından resmi olarak yayınlanmamış ülkelerde oynamaya çalışan kullanıcıları engelleyecek yöntemler nedeniyle birçok oyuncu ilk 1-2 aylık bir sürenin ardından oynamayı bırakmak durumunda kaldılar. Aradan geçen 5 yılın ardından Pokemon Go’nun yapımcısı Niantic nihayet oyunu Türkiye’de Haziran ayı başında resmi olarak yayınladı. Oyunun Türkiye’de resmi olarak yayınlaması sosyal medyada oldukça büyük yankı buldu ve oyunu oynamayı bırakmış birçok oyuncu tekrardan oynamaya başladı. Oyuna yeni oyuncularında katılması ve Türkiye’deki mevcut GYM ve pokestops sayılarının da artmasıyla aktiflik oldukça artmış durumda. Oyundaki tüm etkinlik ve aktivitelere Türk oyuncularında artık katılabiliyor olması kesinlikle oyuna fazlasıyla renk katacağına eminiz. Yazımızın devamında Pokemon Go’da Temmuz ayında gerçekleşecek tüm etkinlikleri ve aktiviteleri sizler için bir araya getirdik. İşte Temmuz ayında Pokemon Go oyuncularını bekleyen aktivite ve etkinlikler:

 1. 1 Temmuz Ayı Research Breakthrough Karşılaşmaları (July Research Breakthrough encounters)


  Oyunda etkinlik başlama zamanlarında PT (Pasifik Saati) dikkate alınırken biz Türkiye saatine göre hangi saatte başlayıp, bittiğini belirtiyor olacağız. Research Breakthrough karşılaşmaları 1 Temmuz 2021 Perşembe günü TSİ 23:00'den itibaren başlayacak olup, 1 Ağustos 2021 Pazar günü saat 23:00'e kadar devam edecektir. Research Breakthrough karşılaşmalarında Temmuz ayına özel Rufflet isimli Pokemon ile karşılaşacaksınız. Temmuz ayı boyunca ekstra bir bonus olarak, bir Research Breakthrough gerçekleştirdiğinizde ücretsiz bir Remote Raid Pass sahibi olacaksınız. Remote Raid Pass bulunduğunuz konumdan uzaktaki raidlere uzaktan katılabilme imkanı sunan nesnedir. Aynı zamanda mağazadan da satın alınabilmektedir.

  Season of Discovery etkinliğinin de bir parçası olarak 2 kat deneyim kazanımı Temmuz ayı boyunca da devam edecek.

 2. 2 Raid'lerde Hangi Pokemonlar Görünecek


  Aşağıdaki yer alan Pokemonlar, Temmuz ayı boyunca beş yıldızlı raidlerde görünecek:

  Bidoof: 1 Temmuz 2021 Perşembe günü TSİ 10:00 - 20:00 saatleri arasında beş yıldızlı raidlerde görünecek. Eğer gerçekten şanslıysanız bir Shiny Bidoof ile karşılaşabilirsiniz.

  Efsanevi Pokemon Deoxys'nin Savunma Formu: 1 Temmuz 2021 Perşembe günü TSİ 20:00'dan itibaren beş yıldızlı raidlerde görünecek. 16 Temmuz 2021 Cuma günü yerel saatle 10:00'a kadar devam edecektir.

  Efsanevi Pokemon Mewtwo: 16 Temmuz 2021 Cuma günü TSİ 10:00'dan 23 Temmuz 2021 Cuma günü yerel saatle 10:00'a kadar beş yıldızlı raidlerde Mewtwo görünecek. Eğer şanslıysanız bir Shiny Mewtwo ile karşılaşabilirsiniz!

  Ayrıca, Mega Raidlerde aşağıdaki Mega Evrimleşmiş Pokemon'lar görünecektir:

  • Mega Houndoom, 1 Temmuz 2021 Perşembe günü TSİ 20:00'de Mega Raids'de görünecek. 16 Temmuz 2021 Cuma günü yerel saatle 10:00'a kadar sürecek.
  • Mega Gengar, 16 Temmuz 2021 Cuma günü TSİ 10:00'dan 23 Temmuz 2021 Cuma günü yerel saatle 10:00'a kadar Mega Raidlerde görünecektir. 
  • Mega Charizard X, 23 Temmuz 2021 Cuma günü TSİ 10:00'dan 6 Ağustos 2021 Cuma günü yerel saatle 10:00'a kadar Mega Raidlerde görünecektir.

  Temmuz ayında her Çarşamba, TSİ 18:00'dan 19:00'a kadar Raid Hour etkinliği gerçekleşecek ve bu saat aralığında Raidlerde her hafta ortaya çıkacak Pokemon'lar şunlardır:

  • 7 Temmuz 2021 Çarşamba: Deoxys Savunma Formu 
  • 14 Temmuz 2021 Çarşamba: Deoxys Savunma Formu 
  • 21 Temmuz 2021 Çarşamba: Mewtwo
  • 28 Temmuz 2021 Çarşamba: Açıklanacak
 3. 3 Pokemon Spotlight Saatleri (Pokemon Spotlight Hours)


  Temmuz ayında Pokémon Spotlight Hour etkinliğinde her Salı TSİ 18:00'dan 19:00'a kadar her seferinde farklı bir Pokemon haritada ve etrafınızda daha fazla görünecek ve özel bir bonus öne çıkarılacak. Daha fazla görünecek Pokemonlar ve özel bonuslar şu şekilde olacak:

  • 6 Temmuz 2021 Salı: Bulbasaur görünme oranı artacak ve Bulbasaur yakaladığınız zaman iki kat XP kazanacaksınız.
  • 13 Temmuz 2021 Salı: Charmander görünme oranı artacak ve Charmander yakaladığınız zaman iki kat Charmander Candy kazanacaksınız.
  • 20 Temmuz 2021 Salı: Squirtle görünme oranı artacak ve Squirtle transfer ettiğiniz zaman iki kat Squirtle Candy kazanacaksınız.
  • 27 Temmuz 2021 Salı: Natu görünme oranı artacak ve Natu'yu evrimleştirirseniz iki kat XP kazanacaksınız.
 4. 4 Temmuz Ayı Topluluk Günü Etkinliği (July Community Day)


  Temmuz ayı Topluluk Günü etkinliğinin öne çıkan Pokemon'u Tepig olacak. Etlinlik 3 Temmuz Cumartesi günü TSİ 11:00 ve 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek. 

  Bu etkinlikte sizi neler bekliyor:

  • Tepig vahşi doğada daha sık görünecek ve eğer şanslıysanız bir Shiny Tepig ile karşılaşabilirsiniz.
  • Etkinlik saatleri sırasında Attack Blast Burn yeteneğine sahip bir Pignite (Tepig'in evrimleşmiş hali) sahibi olabilmek için yakaladığınız veya sahip olduğunuz Tepig'leri evrimleştirmeyi unutmayın.
  • Bir sürpriz için Topluluk Günü etkinliği sırasında birkaç fotoğraf çekmeyi unutmayın.
  • Mağazada 50 Ultra Top, beş Incense, beş Star Pieces, bir Elite Charged TM ve 1.280 PokeCoins içeren ve sadece bir kerelik satın alınabilecek olan özel bir Topluluk Günü Kutusu olacak.
  • 1 ABD Doları karşılığında (satın alma işlemi sırasında yerel para biriminin ABD Doları karşılığına göre ödeme alınacaktır), Tepig Topluluk Günü etkinliği için özel oluşturmuş araştırma görevini alabileceksiniz.

  Etkinliğe özel bonuslar:

  • Yakaladığınız Pokemon'lardan 3 kat Stardust elde edeceksiniz.
  • Etkinlik saatleri içerisinde Incense kullandığınızda etkisi 3 saat sürecek. (Normal süresi 1 saattir.)
  • Etkinlik sırasında Lure Model kullanacak olursanız 3 saat boyunca sürecektir. (Normal süresi yarım saattir.)
 5. 5 Gerçekleşecek Önemli ve Ana Etkinlikler


  1. Pokemon Go'nun Yıldönümü Kutlaması (Pokémon GO’s anniversary celebration)

  6 Temmuz 2021 Salı TSİ 10:00'dan 15 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 20:00'ye kadar Pokémon GO'nun beşinci yıl dönümünü kutlaması olacak. Temmuz ayının ilk haftasında etkinlik hakkında daha fazla ayrıntıyı sizinle paylaşıyor olacağız.

  2. GO Savaş Gecesi (GO Battle Night)

  11 Temmuz 2021 Pazar günü TSİ 18:00'dan 23:59'a kadar yerel saatle, sezonun ikinci GO Savaş Gecesi gerçekleşecek. Etkinlik süresince 100 savaşı, savaş setlerini tamamlayarak kazanın ve GO Battle League sıralamasında yükselerek üç kat Stardust kazanın.

  3. Pokemon GO Fest 2021

  2021 yılının en büyük etkinliği olacak Pokemon GO Fest 2021, 17 ve 18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek ve her gün benzersiz bir Pokemon GO deneyimi sunuluyor olacak. Etkiliğe mağazadan alacağınız bilet ile katılım sağlayabiliyorsunuz ve fiyatı sadece 34,99 TL. Yılda bir kez gerçekleşen bu büyük etkinliği kaçırmayın derim. Etkinlik detaylarını belli oldukça mutlaka sizinle paylaşıyor olacağım.

Yazımızda yer alan etkinlik ve aktivitilere yenileri eklendikçe mutlaka sizi bilgilendiriyor olacağız. Özellikle dışarıda ve yürürken Pokemon GO oynarken dikkatli olmayı unutmayın. Şimdiden tüm etkinlikler ve aktiviteler için iyi eğlenceler ve bol şans.


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
5
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend