Pokemon Go Beedrill Rehberi

5 dakikada okuyabilirsin


Pokémon GO Beedrill, Pokemon GO’da maksimum 2087 CP, 169 saldırı, 130 savunma ve 163 dayanıklılığa sahip bir böcek ve zehir türü Pokemon’dur. Kanto bölgesinde bulunan 1. nesil bir Pokemondur. Pokedex’te 15. sırada yer almaktadır. Beedrill; ateş, uçan, psişik ve kaya türü hareketlere karşı savunmasızdır. Beedrill, yağmurlu ve bulutlu havalarda güçlenir. Beedrill’in en iyi hamleleri Bug Bite ve Sludge Bomb’dur. (13.44 DPS).

Beedrill Pokedex BilgileriBeedrill için bölgesi son derece önemlidir. Kendi güvenliği için hiç kimse onun yuvasına yaklaşmamalıdır. Öfkelenirlerse, öfkeli bir sürü halinde saldıracaklardır.

PVE’ye Genel Bakış

Beedrill oyunun başlangıç seviyeleri için yetiştirmesi kolay ve her takımı desteklemeye yardımcı olabilecek, kolayca elde edilebilen bir Pokemon’dur. Ancak böcek ve zehir türü Pokemon’lar için basamak niteliği taşıyan ve bir süre sonra yakalayacağınız diğer böcek ve zehir türü Pokemon’lara kıyasla zayıf ve etkisiz kalabilecek bir Pokemon’dur. 

Oyunun başlangıcında GYM ve PVP karşılaşmalarında sıklıkla karşınıza Machamp çıkacaktır. Bu noktada Beedrill, Machamp’ın kendine özgü saldırı setine oldukça dirençli olması nedeniyle savunma anlamında işinize yarayabilir. Bunun dışında bir süre sonra karşılaşmalarda ne kadar güçsüz bir konuma geldiğini sizde anlayacaksınız. Pokemon Go oyuncularının Beedrill yetiştirmelerinin tek gerçek nedeni Mega Beedrill’dir.

Beedrill’ın Güçlü ve Zayıf Olduğu Türler

Beedrill’ın zayıf olduğu türler ve effective olarak alabileceği hasar miktarı


Ateş
%160 Hasar

Uçan
%160 Hasar

Psişik
%160 Hasar

Kaya
%160 Hasar

Beedrill’ın güçlü olduğu türler ve not effective olarak alabileceği hasar miktarı


Savaşçı
%39.1 Hasar

Çimen
%39.1 Hasar

Böcek
%62.5 Hasar

Peri
%62.5 Hasar

Zehir
%62.5 Hasar

Tabloda da görüleceği gibi Beedrill; ateş, uçan, psişik ve kaya tipi Pokemon’lardan fazla hasar alırken en az hasarı savaşçı ve çimen tipi Pokemon’lardan almaktadır.

Beedrill’ın Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

Beedrill için en iyi hamleler, GYM’lerde ve Raid’lerde Pokemon’lara saldırırken Bug Bite ve Sludge Bomb’dur. Bu hareket kombinasyonu en yüksek toplam DPS’ye sahiptir ve aynı zamanda PVP savaşları için de en iyi hamle setidir.

SALDIRI SAVUNMA

Bug Bite 12 dps

Infestation 10.9 dps

Sludge Bomb 41.7 dps

Sludge Bomb 41.7 dps

Weedle’ın Tüm Yetenekleri

Hızlı 
Saldırı
Hasar  EPS DPS

Bug Bite
5 12 12

Poison Jab
10 8.8 15

Infestation
10 12.7 10.9
Ana 
Saldırı
Hasar EPS DPS

Sludge Bomb
80 -21.7 41.7
Drill Run 80 -17.9 28.6
Aerial Ace 55 -13.8 22.9

Fell Stinger
50 -15 27.3

X-Scissor
45 -20.6 33.8

Frustration
10 –16.5 5

Return
35 –47.1 50

Hasar: Saldırının karşı pokemonun toplam HP’sinden ne kadar azalttığı.

EPS: Saniyede enerjinin kısaltmasıdır. Hızlı saldırıların ana saldırı çubuğunu ne kadar hızlı doldurabileceğini gösterir.

DPS: Saniye başına hasar anlamına gelir.

Beedrill’ın Saldırı Yeteneklerinin Detaylı Açıklaması

Bug Bite ve Infestation: Genel anlamda benzer performansa sahiptirler. Infestation daha iyi hasara ve Bug Bite daha iyi enerji kazanımına sahiptir. Ancak Bug Bite saldırı anlamında bir adım öndedir.

Poison Jab: Sludge Bomb ile eşleştirildiğinde etkili bir yetenektir. Ancak Sludge Bomb, Beedrill’in çimen ve normal türdeki Pokemon’lara karşı en yüksek hasarı verebilmesi için kesinlikle Bug Bite ile birlikte kullanılmalıdır.

X-Scissor: Hızlı ve öfkeli bir yetenektir. Beedrill’e bir böcek türü saldırı hamlesi imkanı verir.

Aerial Ace: Bu yetenek oldukça yavaştır. Ancak yeni başladıysanız ve dövüş türü Pokemon’lar karşısında çaresizseniz, Beedrill’in bu yeteneğinden faydalanabilirsiniz. Fakat şunu ekleyim diğer tür Pokemon’lar karşısında pek efektif bir seçim olmayacaktır. 

Fell Stinger: X-Scissor’dan daha yüksek bir saldırı oranına sahiptir, ancak önemli ölçüde daha yavaştır. Bu da onu pratikte daha zayıf bir yetenek haline getirir.

Drill Run: Beedrill zaten saldırı anlamında oldukça zayıf bir böcek tipi Pokemon’dur. Bu nedenle Drill Run saldırı anlamında kesinlikle uzak durmanız gereken bir yetenektir.

Beedrill’ın Savunma Yeteneklerinin Detaylı Açıklaması

Infestation: Kesinlikle Bug Bite’a kıyasla çok daha iyi bir savunma yeteneğidir.

Poison Jab: Böcek türü bir yetenek olmaması nedeniyle kimi Pokemon türlerine karşı etkili bir savunma yeteneği olabilir.

Fell Stinger: Genel anlamda Beedrill’ın sahip olabileceği en iyi savunma yeteneği olmasına rağmen yavaş oluşu nedeniyle onu dezavantajlı konuma getirebilir. Fell Stinger sonrası benzer anlamda onu Aerial Ace takip eder. Her iki yetenekte geç doluyor olmaları nedeniyle dezavantajlı ancak dolduklarında yüksek hasar verebilecek niteliktedirler. Ama Beedrill’ın bu iki yeteneğin dolmasını bekleyecek kadar dayanabilmesi pek mümkün değildir.

Sludge Bomb: Yüksek hasar ve etkili bir savunma için en iyi yetenektir.

X-Scissor: Fell Stinger’a oldukça benzer bir yetenektir, ancak savunmada biraz daha zayıftır.

Beedrill’ın Evrimi

Weedle ailesinde şu anda toplam 3 Pokemon vardır. Beedrill, Kakuna’nın bir üst evrimleşmiş halidir. Weedle, 12 Weedle Candy ile Kakuna’ya evrimleşir ve sonrasında 50 Weedle Candy’le Kakuna, Beedrill’a dönüşür.

  • Beedrill’ın Mega Beedrill olarak evrimleştirilmesi ilk seferde 100 Mega Energy’ye ve her seferinde 20 Mega Energy’ye mal olur.

Beedrill Nerelerde Bulunur?

Beedrill’ın Pokémon GO’da; kırsal alanlar, tarım arazileri, tarlalar, ormanlar, bahçeler, büyük parklar ve diğer çimenli alanlar yakınında daha yüksek oranda görüldüğü biliniyor.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube veya Vimeo gibi video sitelerinden paylaşmak istediğiniz video içerikler için

Send this to a friend