Erkeklerden Kızlara Tavsiyeler

1 dakikada okuyabilirsin


Konu erkekler olunca kızların birbirine tavsiye vermesine veya kızlardan erkekler için tavsiyeler duymaya alışığız. Peki bide bu durumu tam tersi cepheden ele alıp erkeklerden kızlara yönelik tavsiyeler duymaya ne dersin? Bir erkeğin kalbine giden yolu arıyorsan erkeklerin kızlar için bu tavsiyeleri eminiz işine yarayacaktır. 

 1. 1 Sıcak Davranın


  Kızlara karşı ilgilerini ve hislerini belli eden, ilk adımı atan genellikle erkeklerdir. Böyle olunca da kızlar çoğu zaman ilk adımı hep erkeklerden beklerler. Ama bu genel algının tam tersine günümüzde kızların adım atması da pek garipsenmeyecek bir durum haline gelmiştir. Burada kızlar açısından adım atmaktan kastettiğimiz şey apaçık ilgilendiğinizi söylemekten çok sıcak davranmak ve güleryüzlü olmaktır. Bir erkeğe karşı ister arkadaşça olsun isterse de hoşlandığınız için olsun naz yapma fikrinden artık uzaklaşmalısınız. Bunun yerine cana yakın ve daha içten bir tavır zaten erkeğin size karşı adım atması için yeterli olacaktır.

 2. 2 İlgi Alanlarını Bilin


  Bir kız hoşlandığı kişinin hobilerini, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını bilmelidir. Bunları öğrenebilmesinin tek yoluda o kişiyle vakit geçirmesidir. Karşınızdaki kişi hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, onun hoşlandığı bir şeyi alarak ya da onun için yaparak size karşı ilgisini kolaylıkla çekebilirsiniz. Örneğin Kore kültürünü çok sevdiğini bildiğiniz bir erkeği, yeni açılan bir Kore restoranına götürerek ona küçük bir sürpriz yapabilirsiniz. Yapacağınız böylesine küçük bir sürpriz size karşı tavırlarının pozitif yönde farklılaşmasını sağlayacaktır. 

 3. 3 Kafa Yapınız Uyuşmalı


  Bir erkeği yakından tanırken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biride hayat görüşünün ve bakış açısının ne olduğudur. Birinin dış görünüşünden etkilenebilirsiniz ya da sahip olduğu meslek ya da kariyer size cazip geliyor olabilir ama biriyle birlikteğinizi devam ettirebilmeniz için bunlardan önce kafa yapınızın uyuşup uyuşmadığını anlamalısınız. Elbette bir erkekle ortak noktalar bulmanız hiç zor olmayacaktır. Ama burada asıl önemli olan konu ortak nokta olarak gördüğünüz bu şeylerin kendi hayat tarzınızın ve bakış açınızın neresinde olduklarıdır. 

  Örneğin hoşlandığınız kişi tıpkı sizin gibi tiyatroyu çok seviyordur ve hiçbir tiyatro oyununu kaçırmıyordur. Bu durum başlangıçta o kişiyle uyumlu bir çift olacağınız izlenemi yaratabilir. Ama bir süre sonra sizin için hayattaki en önemli şeylerden biriyken, aynı kişinin çocuk sahibi olmak istemediğini öğrendiğinizde ise düşünceleriniz çok daha farklı olabilir.

 4. 4 Gösteriş Meraklısı Olmayın


  Erkekler her ne kadar gösteriş yapan kızlardan hoşlanıyor gibi görünselerde durum bunun tam tersidir. Bir erkek sürekli kendini öven, bir özelliğini vurgulayan ve maddi konulardan bahseden bir kıza olan ilgisini çabuk kaybedecektir. Çünkü karşısındaki insanı diğer kızlardan farklı kılan ve onu cazip gelen bir yönünü göremediği sürece etrafındaki herhangi bir kızdan pek farkı olmayacaktır. Bir erkeği etkileyebilmenin en kolay yolu kendiniz olmaktır. Bırakın karşınızdaki kişi sizi olduğunuz gibi kabul etsin.

 5. 5 Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durun


  Aslında bu durum sadece kızlara özel bir durum değildir. Kız ya da erkek hiç farketmez belki de bir kişiye olan olumlu hislerinizi en kısa sürede olumsuza çevirebilecek şeyler sahip olduğu kötü alışkanlıkları olacaktır. Bu alışkanlıklar neler olabilir diye soracak olursanız yalan söylemek ve küfretmek en başta gelen iki şey olacaktır. Sürekli yalan söyleyen ve küfreden birinin başka biri tarafından beğenilmesi pek mümkün değildir. 

  Ancak bu tarz kötü alışkanlıklarınız olduğunun farkındaysanız ve karşınızdaki insan için bunları bir kenara bırakıp yeni bir sayfa açabilirseniz o ilişkideki en doğru şey kesinlikle siz olacaksınızdır.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
1
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend