En Az Isıran 10 Köpek Irkı

1 dakikada okuyabilirsin


Söz konusu köpekler ise sevgi ve ilgi her zaman en önemli anahtardır. Her ne kadar köpeklerin ısırma alışkanlıklarının fazla oluşu ırklarıyla bağlantılı olsa da köpeğinize yaklaşımınız ve yetiştirme tarzınız da oldukça önemlidir. Köpeğinizle sağlıklı ve mutlu bir ilişkiniz olsun, özellikle de ısırma huyu edinmesin istiyorsanız köpeğiniz henüz yavruyken onunla ısırmayı teşvik edecek şekilde oynamamalısınız. Yine de kendiniz, aileniz ya da çocuklarınız için az ısıran bir köpek ırkı arayışı içerisindeyseniz şu 10 köpek ırkı diğer ırklara kıyasla çok daha az ısırma alışkanlığına sahip ırklardır.

 1. 10 Boxer


  Boxerlar görünüş itibariyle sert ve saldırgan görünebilirler ama özellikle söz konusu çocuklar ise kocaman bir kalpleri vardır. Çok iyi bir oyuncudurlar, sabırlıdırlar ve insanları ısırmazlar. Boxerlar sadece boyut olarak büyük köpeklerdir. Bu nedenle boyutlarından korkupta onların bu sevecen tavrından kendinizi mahrum bırakmayın. 

 2. 9 Labrador Retriever


  Labradorlar oldukça zeki ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Daha yavruyken bile bu özelliklerini rahatlıkla fark edebilirsiniz. Sahiplerine çok sadık, ince ruhlu köpeklerdir. Sahiplerini sürekli memnun etme hevesleri vardır ve bu nedenle hep yanınızda durup, gözünüzün içine bakacaklardır. İtaat konusunda da sözünüzü fazlasıyla dinleyeceklerdir. 

 3. 8 Buldog


  Buldoglar vahşi görünüşe sahip köpekler olsalarda huy olarak hiçbir şekilde alakaları yoktur. Son derece sevimli bir kişiliğe sahip nazik köpeklerdir. Bir buldog sahibi olduktan sonra kesinlikle onlardan vazgeçebilmeniz mümkün değildir.

 4. 7 Golden Retriever


  Goldenlar birçok çocuklu ailenin aslında göz bebeğidir. Son derece oyunbazdırlar ve insanları ısırma huyları yoktur. Görünüş itibari ile de fazlasıyla sevimlidirler ve etraflarındaki herkesle rahatlıkla arkadaş olup, kendilerini sevdirebilirler.

 5. 6 Beagle


  Goldenlar gibi beaglelarda mükemmel aile köpekleridir. Beaglelar mutlu, sevgi dolu, harika arkadaşlardır. Yani bir ailede olması gereken tüm niteliklere sahiplerdir. 

 6. 5 İngiliz Cocker Spaniel


  İngiliz Cocker Spanieller uysal, nazik ve sevecen köpeklerdir. Çocuklarla arası oldukça iyidir ve saldırgan değillerdir.

 7. 4 Dalmaçyalı


  Birçoğumuzun 101 Dalmaçyalı filminde ilk kez tanıştığı bu köpek ırkı hassas, oyuncu ve çok enerjiktir. Sadık bir ırk olan dalmaçyalıların çocuklarla arası gayet iyidir. Sadece küçük bebekler için fazla heyecanlı ve enerjik olabilirler, bu yüzden bir dalmaçyalı beslerken dikkat etmeniz gereken en önemli püf noktası budur. Fazla heyecanlı olsalar da ısırma huyları yoktur.

 8. 3 Danua


  Danualar belkide boyutları nedeniyle yanlış tanınan köpek ırklarının başında gelmektedir. Çünkü boyutlarının aksine çok sosyal ve sevecendirler. Buda onları harika bir aile köpeği yapmaktadır.

 9. 2 Lhasa Apso


  Tibet kökenli olan bu köpek ırkı görünüşüyle herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Lhasa Apsoların arası çocuklarla harikadır ve çok sadıktırlar. Sınırlarına saygı duyulmasını isterler ve eğer saygı duyarsanız sizi daha çok seveceklerdir.

 10. 1 Pug


  Puglar zararsızdırlar ve çocuklar için mükemmel bir arkadaştırlar. Özellikle de bazı diğer küçük ırk köpekler gibi huysuz da değillerdir. Son yıllarda ülkemizde de beslemek için tercih edilen köpeklerin başında gelmektedirler. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend