Yemen’de Bu Kez Çocuklar Hedef Alındı! Çocukları Taşıyan Otobüse Saldırı

2 dakikada okuyabilirsin


Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Kuzey Yemen’deki bir otobüse düzenlenen saldırının çok sayıda çocuğun ölümüne veya yaralanmasına yol açtığını duyurdu. Çocukları taşıyan otobüs, Husiler’in kontrolü altındaki Saada şehrinde bulunan Dahyan pazarına doğru giderken hava saldırı sonucu vuruldu. Husiler tarafından yönetilen bir televizyon kanalı son dakika olarak verdiği haberde, Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçlerinin hava saldırısıyla vurulduğunu bildirdi. 

Yemen hükümetini, Husilerle olan iç savaşında destekleyen koalisyondan saldırı ile ilgili henüz bir yorum yapılmadı. Daha önceki yaşanan olaylarda koalisyon güçleri, sivilleri asla kasıtlı olarak hedeflemediğini belirtsede, insan hakları grupları koalisyonu pazarları, okulları, hastaneleri ve yerleşim alanlarını bombalamakla suçluyor.

Twitter’da yayınlanan bir mesajda Yemen’deki Uluslararası Kızılhaç Komitesi(ICRC)’nin kontrolündeki bir hastanede onlarca kişinin öldüğü söylendi. ICRC’nin Yemen’deki iletişim koordinatörü bunu doğrularken, ICRC delegasyonunun başkanı yaralıların ve ölenlerin çoğunun 10 yaşın altında olduğunu ve kendilerinin bölgedeki hastanelere ek malzeme gönderdiklerini ekledi.

Husiler ülkenin başkenti San’a da dahil ülkenin büyük bir kısmının kontrolünü ele geçirmesinden bu yana Yemen hükümeti ve Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçleri ile yaşanan çatışmalarda üçte biri sivil olmak üzere 10.000’e yakın kişi hayatını kaybetti.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend