Şort Giymeleri Yasaklanan İnşaat İşçileri İşe Etekle Geldiler

İngiltere'de değişen İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliği ile inşaat işçilerinin şort giymeleri yasaklanınca, çalışanlar çareyi etek ve elbise giymekte buldular.2 dakikada okuyabilirsin


The Sun’ın haberine göre, değişen yönetmelikten sonra İnşaatişçileri hem protesto etmek amacıyla hem de sıcaktan bunaldıkları için, şantiyedeki ofislerde çalışan kadınları örnek alarak bu şekilde bir yöntem geliştirdiler. İnşaat işçileri elbise ile çalışmanın hem rahat olduğunu hem de onlara özgürlük tanıdığını ifade ettiler.

İşçilerden Simon Miles, “Şort yasağı sonrası neredeyse işi bırakacaktım. Sonra şantiyede farklı görevlerdeki kadınların elbise ve etek giymelerinden esinlenerek biz de bu yönteme başvurduk. Eşimin kot eteğini giyerek çalışıyorum” dedi.

İnşaat işçileri pazartesi günü işe geldiklerinde, bacaklarını artık kapatmaları gerektiğinin söylendiğini ve çok uzun yıllardır bu işi yaptıklarını ancak böyle bir şeyle daha önce hiç karşılamadıklarını ifade ettiler.

Ancak, yayımlanan yasada cinsiyet eşitliği maddesinde buldukları bir açık ile etek ve elbise giyme yönetimini geliştiren inşaat işçileri eşlerinin gardıroplarındaki kıyafetleri kullanıyorlar.

Bizde, sosyal medyadan da bir çok destek alan inşaat işçilerinin bu yaklaşımı ve cesareti için tebrik ediyor, efil efil çalışmalar diliyoruz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend