PlayStation 5 Çıkar Çıkmaz Alınmalı Mı? Beklemeli Mi? Kısa Açıklaması Burada

PlayStation 4’lerimizin yavaş yavaş SSK prim gününü doldurup emekliye ayrılmaya başladığı, bizim de ona karşı ufak ufak soğuduğumuz zamanlara geldik. 3 dakikada okuyabilirsin


PlayStation 4’lerimizin yavaş yavaş SSK prim gününü doldurup emekliye ayrılmaya başladığı, bizim de ona karşı ufak ufak soğuduğumuz zamanlara geldik. Onu çok sevdik, onun için her şeyi yaptık, öptük kokladık, ama artık araya ufak ufak soğukluk geliyor. Çünkü yaşlandı be artık. Piyasa çıkmış olduğu Kasım 2013’ten bu yana tam 7 yıl geçti! Peki değer mi yeni bir ilişkiye başlamak? Emekliye ayırmasak mı? Gelin birlikte bakalım.

Şimdi öncelikle PS5 almak ne yazık ki her babayiğidin harcı olmayacak. Öyle öğrenci evlerinde 2-3 öğrencinin aralarında para toplayıp da alabileceği türden bir cihaz bakın bir daha söylüyorum -ne yazık ki- olmayacak. Çünkü direkt videonun başında söyleyeyim ortalama 8-10 bin TL civarında fiyatı olacak. Üstelik baz paketler için!

Ama param var ben alabilirim ancak hemen almalı mıyım? Diye soran zengin arkadaşlara söylüyorum. Öncelikle videomu izlediğiniz için teşekkür ederim. Kendimi yol soran BMW’lilere yolu tarif ettikten sonra benimle muhatap olduğu için teşekkür edenler gibi hissettim. 

*Silgi şekli verildi, XBox'u hafızlardan silmek için

İlk konumuz, hemen almalı mı almamalı mı?

Geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanda da gördüğünüz üzere PS5’i aldığınızda oynayacak bir oyun ne yazık ki yok. Yani var daa, neyse. Hiç öyle çıksa da oynasak denecek bir oyun göremedim ben tanıtımda. Çıktıktan sonra farklı modellerde PS5 de duyurulmaya başlanacaktır. Daha incesi, daha hızlısı, daha şekil şüküllüsü gibi. Hem oyun da yokken bu yeni modelleri görmeyi de beklemiş olursunuz. Üstelik ilk çıktığında çok pahalı olacak ama kademe kademe düşmeye başlayacak. Bu fiyatlama gayet normal. Çünkü ilk önce zengin kaymak tabakadan para toplanacak. Bu piyasaya çıkan yüksek talepli her üründe uygulanan bir yöntem.

En ucuz nasıl alırız?

Ne ucuz bir şekilde alabilmek için en iyi yöntem yurtdışından sizi ziyaret edecek biri varsa ona söylemek. Ne gidip teknoloji marketlerden satın almak ne de yurtdışından ithal getirmek. Çünkü iki türlü de çok yüksek ama çok yüksek vergi ödeyeceksiniz. Yine de teknoloji marketlerden alırım diyorsanız da Ekim 2020’yi bekleyin. Çünkü son çıkan gümrük vergisine göre Ekim ayında daha düşük vergilendirme olacak.

PS5 çıkar çıkmaz alacak olan zengin arkadaşlar yorum yapabilirler mi? Bilelim ki ona göre davranalım biz de ?


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend