Görme Engelli Kadının Kılavuz Köpeğini 8 Yıl Sonra İlk Gördüğü An

2 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Amerika Birleşik Devletleri Asheville, North Carolina’dan 48 yaşındaki Mary Sedgwick, 1997’de görme bozukluğuna ve körlüğe neden olan iki taraflı optik nörit tanısı konduğunda dördüncü sınıf bir tıp öğrencisiydi. O zamandan beri Mary yavaş yavaş vizyonunu kaybediyordu ve hatta hastalarının güvenliği için bir doktor olma hayali unutmak zorunda kaldı. 2003 yılında resmi olarak bir görme engelli hale geldi ve daha sonra tam bir görme kaybı yaşadı.

Gelecek 6 yıl Mary için çok zordu. Bu durum geleceğini tamamen değiştirdi ve hayatını baş aşağı çevirdi. Ama bir golden retriever rehber köpek olan Lucy’nin hayatına girmesiyle birlikte biraz daha kolaylaştı ve yavaş yavaş tekrar hayattan zevk almaya başladı. 


Lucy çoktan 8 yıldır harika bir arkadaş olmasına rağmen, Mary böyle inanılmaz bir köpeğe sahip olmaktan daha mutlu olamazdı. Her zaman Lucy’nin nasıl göründüğünü merak ediyordu. Bu Nisan ayında, Mary sonunda bir çift eSight elektronik gözlük denemeye cesaret buldu. Yüksek çözünürlüklü bir kamera yardımıyla, Mary’nin kalan vizyonunun bir kısmını geri getirdiler.

Marry: “Sevgili ailemin ve arkadaşlarımın yüzünü ve Lucy’nin ilk kez güzel ve ruhlu gözlerini görünce nasıl hissettiğimi anlatacak bir söz yok!” diyor. 

Mary; ekstra piller, değiştirme modları ve daha fazlası gibi çeşitli eklentilerle birlikte 10,000 dolara mal olan bu gözlüklerin bir çiftini satın alarak hayallerini gerçeğe dönüştürmek için bir bağış kampanyası başlattı. Amacına ulaştıktan sonra, diğer insanların kendi hayatlarını daha parlak hale getirmelerine yardım etmek istiyor. Mary Sedgwick’e hayallerine ulaşma noktasında yardım etmek isterseniz bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 1

İşte Mary’nin Lucy’i ilk kez gördüğü o duygusal anlar:


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend