Gittigidiyor Kapanıyor, eBay Türkiye’den Çekiliyor

Bir zamanların devi, gittigidiyor, Türkiye'den çekilme kararı aldı. Bir e-ticaret devi Türkiye'den çekiliyor peki bunun etkileri ne olacak? Site ne zaman kapanacak?2 dakikada okuyabilirsin


Çoğumuz için birkaç yıl öncesine kadar gittigidiyor en sık alışveriş yaptığı yerdi. Benim de bir şey alacağım zaman ilk baktığım yerlerden birisiydi gittigidiyor. Ancak açıklanan şok bir bildiriyle gittigidiyor, Türkiye'den çekileceğini söyledi ve kapanacağı tarihi açıkladı. 


Dünyada e-ticaret deyince iki şirket akla geliyor. Birisi amazon diğeri eBay. Amazon geçtiğimiz yıllarda Türkiye'ye yerel şubesini açtı ve işler tıkır tıkır ilerliyor ki İstanbul'daki merkez depolarını ve lojistiklerini büyütme kararı aldılar. Ancak eBay cephesinde, gittigidiyor ne yazık ki muhtemelen satışların kötü gitmesi sebebiyle kapatma kararı açıklandı. Üzücü ancak son zamanlarda Türkiye'deki e-ticaret pazarındaki pasta dilimleri oldukça azalmıştı.

eBay tarafından yapılan açıklamada: "Düzenli olarak küresel faaliyetlerini gözden geçiren eBay, piyasada devam eden rekabetçi dinamikleri göz önüne alarak bu zor ancak stratejik kararı almıştır" denildi.

Verilen bilgiye göre bugünden itibaren gittigidiyor'da satıcıların yeni ürün ilanı yayınlamasına izin verilmeyecek. 18 Temmuz 2022'den itibaren de müşterilerin siteden bir şey satın alması engellenecek. Müşteriler 5 Eylül'e kadar hesaplarına girebilecekler. 5 Eylülden sonra buna da erişim kapanacak.

Bu kapanış aslında Trendyol, n11 gibi diğer e-ticaret firmalarının işine yarayacak. Çünkü pazardan bir rakip daha elenmiş oldu. Ancak müşteriler sınıfında olan sizin, benim gibi kişiler için kötü bir haber bu çünkü rekabet azalırsa fiyatlarda yükselir. 

Umarız bir süre sonra eBay farklı bir isimle de olsa yeniden Türkiye'de e-ticaret sitesi açmaya karar verir. 

Peki siz gittigidiyor'dan alışveriş yapıyor muydunuz? Memnun muydunuz? 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
1
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend