Eylül 2018’de Yayınlanacak Olan iPhone’lar Şarj Edilme Hızı Konusunda Rekor Kıracak

Apple'ın iPhone telefonlar için kanayan yarası herkesin de bildiği gibi şarj edilme süreleri. Ancak Eylül ayında Apple kullanıcılarına büyük sürprizler yapacak gibi.2 dakikada okuyabilirsin


Geçen sene iPhone X’un lansmanında yeni bir ürünün tanıtımı yapılmıştı: AirPower. Birden çok Apple cihazını şarj edebileceği ve ‘akıllı şarj’ özelliğine sahip olacağı söylenen bu cihazın bir anda ortadan kaybolması, Apple kullanıcı tarafından ‘kablosuz şarj’ olayının hiç de yolunda gitmediğini düşünmesine sebep oldu.

Şu andaki Android cihazların 15W’a kadar kablosuz şarj desteği verdiği günümüzde, Apple iPhone X ve iPhone 8’de bu rakam ancak 7.5W seviyelerine gelebildi. Gelen haberler, Apple’ın bu alandaki açığını gelecek Eylül ayında duyurulmasına kesin gözüyle bakılan iPhone’larda gidereceği düşünülüyor. 

Gelecek ay Steve Jobs Salonu’nda yapılacak olan Apple lansmanında, AirPower’ın ve yeni iPhone’lardaki kablosuz şarja dair değişimin de duyurulacağı kulaktan kulağa dolaşıyor. Buna göre eski jenerasyon iPhone’lardaki şarj verimliliğinin 7.5W ile kısıtlanmasına sebep olan FPC bobini değiştirilecek ve maksimum şarj verimliliği 15W’a kadar çıkarılacak. Bu sayede piyasaya 30W desteği ile çıkması beklenen AirPower’ın birden fazla Apple cihazını rahatlıkla şarj edebilmesi sağlanacak gibi görünüyor. Bakalım lansmanda Apple bize ne gibi sürprizler yapacak. Şarj konusunda bu problemleri çözemeyecek yeniliklerle gelecek olursa, Apple kullanıcılarının ne yazık ki beklenildiği gibi memnun olamayacağını düşünüyorum.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend