Entrika Kraliçeleriyle Dolu Bir Sezonu Geri Bırakırken, Ufak Tefek Cinayetlere Daha Yakından Bakmaya Ne Dersiniz?

3 dakikada okuyabilirsin


0
3 paylaşım

Tüm sezonu size ana hatlarıyla kısaca özetleyeyim;  1996’da Merve, Oya, Pelin ve Arzu yakın arkadaş olarak geçinirken, Merve içindeki fesatlıktan ve Oya’yı aşırı derecede kıskanmasından ötürü ayağını kaydırmak için sinsi planlar yapmaktaydı. Pelin derseniz, o zamanlar sevgili olan Oya ve Taylan’ı, Taylan’a aşık olduğu için kıskanmakta ve ayırmaya çalışmaktaydı. Arzu deseniz nereye çekersen oraya gelecek bir saftı ve tabi ki Merve’nin tarafında yer aldı.

Bunun sonucunda bir gün, okul gezisinde, bu meşhur dörtlü nehirde yüzerken, oynadıkları bir oyun sırasında Merve, Pelin ve Arzu, Oya’nın kıyafetlerini de alarak nehirden çıkıp, Edip hocanın yanına giderek, Oya’nın nehirde olduğunu ve yardıma ihtiyacı olduğunu söylerler. Bu durum sonucunda Edip nehre koşar ve entrika kraliçeleri Oya ve Edip’in bu manzara karşısında ilişkileri olduğunu ima ederek ikisini de okuldan attırırlar.

Bu durumu kaldıramayan Oya kendisini balkondan aşağı atarak intihar eder. Gelgelelim, Oya iyileşir ancak bir daha asla bebek sahibi olamayacaktır. 

Yıllar sonra doktor olarak, kötü kalpli eski okul müdürlerinin cenazesinde karşımıza çıkar Oya. Merve tabi ki görür görmez üzerine atlar ve Oya’nın Sarmaşık’a yerleşmesine ön ayak olur.

Diğer yandan Mehmet, Arzu’yu sürekli aldatmaktadır. Hatta en son olarak Pilates hocası Burcu ile birliktedir. Bu durum bir süre sonra gün yüzüne çıkar. Mehmet ile Arzu’nun evliliği biter ve Mehmet ile Burcu nikah masasına kadar durumu ilerletirler. Tabi ki bu arada Mehmet’in aklı başına gelir ve Arzu’nun kıymetini anlar ve Arzu’yu geri kazanmak için kırk takla atar. Sonunda Burcu’yu hayatından göndermeye çalışır ama çetin cevizdir Burcu…

Serhan ve Oya arasında bu süreçte saf bir aşk yeşerir. Ne kadar karşı koymaya çalışsalar da sonunda bu aşk meyvesini bile verir ve mucizevi şekilde Oya hamile kalır. Ancak, Merve’nin Oya’yı öldürme teşebbüslerine varan entikaları sonucunda Serhan ile arası açılan ve bebeğini korumaya çalışan Oya bu durumu kimseye söylemez.

Yaptığı tüm entrikaların sonucu olarak Merve evini bile Oya’ya kaptırır. Ancak Merve Oya’yı öldürme planlarından bir türlü vazgeçmez. Burcu Arzu’yu, Pelin Merve’yi, Elif ve Merve Oya’yı öldürmeye çalışır.

 1. Peki sizce, bu durumda, camdan aşağı itilen kimdi?

  1. Oya
  2. Merve
  3. Pelin
  4. Arzu
  5. Serhan
  6. Taylan
  7. Edip
  3 oylar
  Sonuçlarınızı Paylaşın

Paylaşmayı unutma!

0
3 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend