Çekildikten Sonra Ölümcül Trajedi İle Sonuçlanan 28 Fotoğraf

1 dakikada okuyabilirsin


Biraz sonra fotoğraflarını göreceğiniz insanlar fotoğraflarını çekilirken hemen sonra başlarına ne kadar büyük bir felaket geleceğini bilmiyordu.

Boredpanda
 1. 1 St. Elen yanardağı patladığında onun fotoğrafını çeken ve küller üzerine doğru gelirken kamerasındaki filmi vücuduyla koruyarak ölen fotoğrafçı Robert Landsberg.


 2. 2 Uzay mekiğine binmeye doğru giden bu 7 kişilik ekip, mekik hareket ettikten 73 saniye sonra gerçekleşen patlamayla fena şekilde öldü.


 3. 3 Hemşire Mayinga N'Seka, ebola virüsü taşıyan hastaya yardımcı olduktan kısa süre sonra hastadan virüsü kapması sebebiyle öldü.


 4. 4 Fotoğrafta gördüğünüz kırmızı araba bomba yüklüydü.Araba fotoğraf çekildiği esnada patladı. Yanında görebileceğiniz baba ve sırtındaki çocuk ağır yaralandı ama fotoğrafı çeken kişi öldü.


 5. 5 14 yaşındaki Keith Sapsford, Sydney'den ayrılan uçakla seyahat ediyordu. O esnada yeni kamerasının lensini test ederken uçaktan düşen Keith'in 60 metreden ölüme düşerken resmini çekmiş oldu.


 6. 6 William Dave Sanders, Kolombiya lisesi katliamında 100'den fazla öğrenciye saldırıdan kurtarmak için rehberlik ediyordu. Fotoğraf çekildikten sonra saldırgan tarafından iki kez göğsünden vurularak öldü.


 7. 7 13 Kasım 1972 yılında gerçekleşen 571 numaralı Uruguay uçuşu kaza ile sonuçlandı. Kazada ölmemiş olan 16 kişi kazadan sonra hayatta kalabilmek için diğer ölülerin etlerini yiyerek 72 gün hayatta kaldıktan sonra kurtarıldılar.


 8. 8 Dave Hally karısının ve çocuğunun fotoğrafını son kez çektiğinin farkında değildi. Anne ve kız hayallerindeki yolculuğa Mh17 sefer sayılı uçuş ile başlamıştı. Kısa bir süre sonra Ukrayna üzerinden geçerken Rus savaş uçakları tarafından vuruldular. Rus askerleri düşen uçakta kimsenin canlı kalmadığına emin olmak için de enkaza gidip inceleme yaptılar.


 9. 9 Transasia hava yollarının 235 numaralı uçuşu Tayvan'ın Keelung nehri üzerinde düştü. 58 kişiden 15'i şans eseri hayatta kaldı.


 10. 10 Gilles Leclers ve Marianne Labanane, Bataclan tiyatrosuna The Eagles of Death Metal'i dinlemeye gitmişlerdi. Fotoğraf çekildikten birkaç dakika sonra konser alanına 4 silahlı adam girip büyük bir katliam gerçekleştirdiler. Gilles (erkek olan) öldü. Maria ağır yaralı kurtuldu.


 11. 11 Profesyonel Aksiyoncu Robert Overcracker Niagara şelalesinden evsizler için yapılan bir kampanyanın reklamı için jet ski ile atladı. Atlayıştan sonra paraşütü açılmadı ve 1995 yılında yaşamış olduğu bu kazada hayatını kaybetti.


 12. 12 2016 yılında Harambe isimli goril hayvanat bahçesinde yanına düşen çocuğa hiçbir zarar vermemesine rağmen önlem amacıyla fotoğraf çekildikten kısa süre sonra öldürüldü.


 13. 13 New Jersey'de dağ gezisi yapan West Milford karşısına çıkan bu ayınının fotoğrafını çektikten hemen sonra ayının saldırısıyla paramparça olarak öldü.


 14. 14 Nicholas Mevoli 72 metreye serbest dalış yapmak istedi. Dibe kadar battı. Ekibine ok işareti yaptıktan sonra tekrar su yüzüne çıkmak için harekete geçtiği anda baygınlık geçirdi ve anında ekipler tarafından kurtarıldı. Hastaneye kaldırıldıktan sonra bilincini kaybetti ve öldü.


 15. 15 Sağda birbirine sarılan çiftimiz çok üzücü bir ana tanıklık ettiklerinin farkında değillerdi. Yanlarındaki kırmızı kıyafetli 20 yaşındaki Ayano Tokumasu fotoğraf çekildikten hemen sonra kendini Niagara şelalesine bıraktı ve tabiki de sonucu ölümcül oldu.


 16. 16 Avusturya-Macaristan Arşidükü Ferdinand ve eşi gezintiye çıkmışlardı. Fotoğraf çekildikten sonra Sırp milliyetçisi Gavrilo Princip tarafından öldürüldüler. Bu olay Birinci Dünya Savaşı'nı başlatıp milyonlarca insanın öldürülmesine sebep oldu.


 17. 17 1978 yılında Pasific Southwest Airlines'ın 182 numaralı uçuşunda seyrederken Cessna 172 numaralı özel jet ile çarpıştı. Bu fotoğraf uçak düşmeye devam ederken çekilmiş tek fotoğraf.


 18. 18 Japonya hava yolları 123 numaralı uçuşu başlamadan önce çekildi. İçindeki 520 kişi öldü. 4 kişi şans eseri kurtuldu.


 19. 19 Christopher McCandless (Into the Wild'e konu olan kişi) 'in çekildiği son fotoğraf. Ölüsü 1992 yılında geyik avcıları tarafından bulundu. 100 yılı aşkın süredir terkedilmiş olan otobüste yaşamıştı. Resmi ölüm sebebi açlık olarak kaydedildi ama gerçek sebebini hala kimse bilmiyor.


 20. 20 Açık alan koşusu yapan Pavel Kashin resimde gördüğünüz zıplayışını yaptıktan sonra dengesini kuramadı ve yüzlerce metreden yere çakılarak öldü.


 21. 21 Titanik'in son çekilen fotoğrafı. 15 Nisan 1912'de buz dağına çarparak battı. 2224 yolcusu vardı. 1500'den fazlası öldü.


 22. 22 James Dean Porsche 550'sine yakıt alıyorken... Fotoğraf çekildikten hemen sonra kaza yaptı ve öldü.


 23. 23 Concorde marka uçakları bilmeyeniniz yoktur. Üretilip sonra kullanılmadan teknik aksaklıkları sebebiyle tekrar tedavülden kaldırıldı. İşte aşağıda göreceğiniz fotoğrafta kalkıştan hemen sonra uçağınmotorunun alev aldığını görebilirsiniz. Yakınlarda bir otelin yanına düştü ve içerisindeki 113 yolcu da öldü.


 24. 24 İngiltere Prensesi Prenses Diana, koruması Trevor Rees ve şoför Henri Paul araba hareket ettikten sonra yolculuk sırasında tünelden geçerken ölümcül bir kaza yaparak hayatlarını kaybettiler.


 25. 25 George Mallory ve Sandy Irvine, Everest dağına tırmanmadan hemen önce bu fotoğrafı çektiler. 1924'te başladıkları bu tırmanışa başladıklarından sonra onlardan haber alınamadı. Zirveye ulaşabildikleri hala şüpheli. Bilinen tek şey ise tırmanışlarından geri dönemedikleri.


 26. 26 Çoğu insan tarafından Hızlı ve Öfkeli filmlerinde başrol oynamasıyla bilinen Paul Walker kaza yapıp yanarak hayatını kaybettiği aracına binerken...


 27. 27 Great White grubu Rhode Island'da performans sergilerken biraz sonra yaşanacak kısa devreden kaynaklı yangında yüzlerce insanın ve kendilerinin öleceklerini bilmiyorlardı. Arkada dengesiz yanmakta olan meşaleleri izleyen gitaristi görebilirsiniz.


 28. 28 R. Budd Dwyer Pennsylvania hazine avcısı olarak biliniyordu ve eyaletin en zenginlerinden birisiydi. Rüşvetçilik ve vergi kaçakçılığından suçlandığında kurtuluşu olmadığını anladığında bir televizyonun canlı yayınına konuk oldu. Kendini ifade etmek istedi. Her şeyi ülkesi için yaptığını söyledikten sonra silahını çekerek ağzına soktu ve 2 saniye içinde tetiğe basarak ulusal yayın yapan kanal eşliğinde milyonlarca insanın gözü önünde intihar etti. Bu fotoğraf silahı çekip ağzına sokmak üzereyken çekildi.Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend