İçinde Binlerce Yavru Bulunan Tarantula Yumurtası (VİDEO)

1 dakikada okuyabilirsin


Bir çoğumuz için örümcekler gerçekten yabancıların deyimiyle "NOPE!" olabilir. Korkularımızı süsler ve küçücük ebatlarına rağmen bizi depar attırarak kendinden kaçtırabilir. O böceğin bir örümcek olmasının dışında bir de tarantula cinsinden olması korkuyu 5'e hatta 10'a katlamaya yeter. 

Bir çoğumuz için örümcekler gerçekten yabancıların deyimiyle "NOPE!" olabilir. Korkularımızı süsler ve küçücük ebatlarına rağmen bizi depar attırarak kendinden kaçtırabilir. O böceğin bir örümcek olmasının dışında bir de tarantula cinsinden olması korkuyu 5'e hatta 10'a katlamaya yeter. Bu tüylü çok bacaklı arkadaşlar aynı zamanda türlerinini devamlılığı için çoğalmak zorundalar ve yavrularını bütün tehlikelerden korumak zorundalar. Hani genel bir şey vardır çoğumuz kullanırız. "Bütün canlıların yavruları sevimli yaa" diye. Bu canlıların yavrularına ben şahsen çok sevimliler ya diyemedim çünkü küçük küçük çok bacaklı hareketli bu kımıl kımıl şeyler benim kalbimde kelebekler uçmasını sağlayamadı. Brezilya’da yaşayan kırmızı-beyaz tarantula cinsinin yer aldığı bir video ise bu canlıları yakından takip edenlerin ilgisini çekecek cinsten. Biyolog Marita Lorbiecke’nin anne tarantula tarafından laboratuvar ortamında korunan yumurtayı açtığı videoda sayısı 1000’i bulan yavru tarantula görüyoruz.

28 gün boyunca yumurta başında kuluçkada olan anne örümcek, bir insan müdahalesini görünce yumurtanın çalınmasına engel olmak istiyor, olamıyor. Ayrı bir ortama alınan yumurta kesesi, içerisinde yüzlerce tarantula görmeye ihtimal dahi veremeyeceğiniz kadar hafif. Bu kesenin içerisinde, her birinin içinden yalnızca bir örümceğin çıktığı küçük yumurta öbekleri var. Geçen süre içerisinde yavrular, bu kesenin içindeki yumurtalarından çıkıyor, annelerinin keseyi açmasını bekliyorlar.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
2
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
1
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend