Windows 10 ‘a Ekim Ayı Güncellemesi ile Gelecek 9 Özellik (Sonunda!)

1 dakikada okuyabilirsin


Microsoft, 9 Ekimden itibaren Windows 10 Ekim güncellemesini kullanıma açacak. Peki bu güncelleme, dünyanın en popüler işletim sisteminde ne gibi değişikliklere yol açacak?

Microsoft, en güncel işletim sistemi olan Windows 10 için her yıl iki dev güncelleme yayınlıyor. Bu yılki son büyük güncelleme olan Windows 10 Ekim güncellemesi ise masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanıcılara sunulmak üzere. Peki Microsoft, bu güncelleme ile kullanıcılara hangi yeni özellikleri sunacak? İşte 9 Ekim’de yayınlanacak Windows 10 Ekim güncellemesinin getireceği birbirinden faydalı 9 müthiş özellik.

 1. 1 Akıllı Telefonlar Bilgisayara Bağlanabilecek.


  Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından akıllı telefonunuzu bilgisayarımıza internet üzerinden bağlayarak bilgisayarınız üzerinden metin mesajı ya da fotoğraf gönderebileceğiz ve alabileceğiz.

 2. 2 Zaman Çizelgeniz Artık Akıllı Telefonunuzda da Olacak


  Microsoft’un bu yılın başlarında kullanıma sunmuş olduğu Zaman Çizelgesi özelliği artık akıllı telefonunuza da geliyor. Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından Microsoft Launcher’ı Android ya da iOS akıllı telefonumuza indirdikten sonra Windows 10 Zaman Çizelgesi’ni akıllı telefonumuzdan kontrol edebileceğiz ve işlemlerimize kaldığımız yerden devam edebileceğiz.

 3. 3 Bulut Pano


  Bu özellik ile aldığımız ekran görüntülerini ya da kopyaladığımız herhangi bir şeyi sadece tek bir panoda görüntüleyebileceğiz. Bu sayede yapıştırmaya gerek kalmadan birden fazla şeyi üst üste kopyalama şansımız da olacak. Ayrıca bulut özelliği sayesinde panomuzu Microsoft hesabımızın bağlı olduğu diğer bilgisayarlarla da senkronize edebileceğiz. Böylelikle panolarımız hep bizim yanımızda olmuş olacak.

 4. 4 Karanlık Mod


  Windows 10 Ekim güncellemesi ile birlikte Dosya Gezginine ‘Karanlık Mod’ özelliği ekliyor. Bu sayede karanlık ortamlarda çalışırken gözlerimiz ışık ile dağlanmayacak.

 5. 5 Bluetooth Cihazların Şarjını Takip Edebileceğiz.


  Bilgisayarımıza bağlı olan bluetooth cihazların şarjlarının ne kadar kaldığını bilgisayarımızdan görebileceğiz.

 6. 6 Çalışan Programların ve Oyunların Anlık Güç Kullanımını Görebileceğiz.


  Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından Görev Yöneticisi’ni açarak hangi uygulamanın daha fazla güç tükettiğini anlık olarak görebileceğiz. Bu özellik, bazı uygulamalardan tiksinilmesine sebep olabilir 🙂

 7. 7 HDR ve Işın İzleme Desteği Geliyor!


  Windows 10 Ekim güncellemesi, HDR desteğini iyileştirerek özellikle oyunlar için daha iyi kontrast ve daha canlı renkler sunacak. Ayrıca Microsoft, güncelleme ile birlikte işletim sistemine Nvidia’nın yeni Işın İzleme teknolojisi için de destek veriyor duruma gelecek.

 8. 8 Kullandığımız Metin Boyutu Ayarlanabilecek.


  Windows 10 Ekim güncellemesi ile her şeyin boyutunu değiştirmeden sadece metin boyutunu değiştirmek mümkün hale gelecek.

 9. 9 Snip & Sketch Özelliği Geliyor.


  Yeni Snip & Sketch özelliği ile Windows+Shift+S tuşlarına basarak tam ekran, uyarlanabilir dikdörtgen ekran ya da serbest şekilli bir ekran görüntüsü alabileceğiz.. Aldığınız ekran görüntüleri, Windows+V kısayolu ile ulaşabileceğimiz Bulut Pano’ya kaydedilecek.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend