Amazon Türkiye Açılışını Erteledi: Sebebi Balyozla Kırılan iPhone’lar!

2 dakikada okuyabilirsin


Dünyada e-ticaret hala yükselen bir ivmeye sahip ve görünüşe göre daha da hızla ivmelenerek yükselmeye devam edecek. Başı çeken global firmalar (amazon, ebay gibi) da gözlerini çeşitli ülkelere dikerek uluslararası ticareti yerelleştirme peşindeler. Rekabeti arttırdığı gerekçesiyle buna kimsenin itirazı yok hatta bu gelişmeler biz tüketiciler için de büyük bir iyileşme diyebiliriz. Çok yakın bir geçmişte Trendyol’u satın alan Alibaba bunun için güzel bir örnek oldu. Türkiye pazarına girecek olduğunu belirten Amazon ise planlanana göre Ağustos sonunda resmi olarak açılmış olacaktı. Hatta buradaki işleri yönetebilmek için İstanbul / Levent’te ofis bile açtı.

Ancak ofisin açılmış olmasına rağmen Türkiye’deki faliyetlerine başlamayı şimdilik askıya almış durumdalar. Amazon yetkilileri açılmanın askıya alınmasının sebebinin ülkemizde başlamış olan Amerikan malları boykotu olduğunu söylediler. Hatta bunun için iPhone telefonların balyozlarla kırılmasının da bu boykotun ne kadar şiddetli olduğunu açık açık gösterdiğini söylediler. Biz bu balyozlarla iPhone’lara girişen adamların ne yaptığını pek anlayamamıştık ancak bir noktada da boykota bu noktadan bakınca bir faydası olmuş gibi oldu. Bu boykot ne derece doğru, olmalı mı olmamalı mı bu konuda bir yorum yapmıyorum.

Amazon yetkililerinin yaptığı açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

 

 

“ iPhone’ların balyozlarla kırıldığı, Amerikan markalarına karşı toplumdaki tepkilerin arttığı bir dönemde Türkiye’ye pazarına girmek doğru olmaz.”

Ama yine de Amazon Türkiye’nin açılmasını bekleyenlere şöyle bir umutlandırıcı bilgimiz var. Sitenin Eylül sonu gibi Ekim başı gibi açılması bekleniyor. 

Amazon Türkiye’nin açılmasının e-ticaret pazarımıza nasıl bir etkide bulunacak? Tüketiciler için iyi bir gelişme olacak mı? Bu konudaki görüşlerinizi mutlaka yorum olarak aşağıya bırakın.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend