Cildinizi Kışa Hazırlayan Maske Tarifleri

1 dakikada okuyabilirsin


0
2 paylaşım

Soğuk hava koşulları neticesinde ciltte oluşmuş olan kuruluk sağlıksız bir duruma neden olmaktadır. Cildimizi kışa hazırlamak için deneyeceğiniz bu maske tarifleri soğuk günlerde bile cildinizin daha sağlıklı ve nemli kalmasına olanak sağlayacaktır.

 1. 1 Yaban Mersini Maskesi


  1,5 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu, bir yemek kaşığı kadar bal, bir yemek kaşığı yaban mersini ve bir yemek kaşığı kadar esmer şekeri bir kaseye dökün. Hemen ardından homojen yani jel kıvamına gelen kadar blender yardımı ile karıştırınız. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı daha önceden temizlemiş olduğunuz cildinize masaj tekniği ile uygulayınız. Bu maskeyi cildinizde 15 dakika kadar beklettikten hemen sonra ılık su ile temizleyiniz. Bu maske sayesinde cildiniz ölü derilerden kurtulup daha canlı bir görünüme sahip olacak. Haftada sadece 1 kez uygulayabilirsiniz.

 2. 2 Nem Maskesi


  Bir çay kaşığı kadar yeni sıkılmış limon suyu, bir çay kaşığı bal ve bir adet yumurtayı kırıp bir kaba koyup tahta kaşık ile iyice karıştırınız. Homojen bir kıvama gelene kadar karıştırınız. Daha sonra bu maskeyi cildinize yavaş bir şekilde sürünüz ve 20 dakika kadar o şekilde bekletiniz. Maske tamamen kuruduktan hemen sonra ılık su ile temizleyiniz. Sağlık kaynağı olarak bilinen bal cildinizi temizlerken, limon ve yumurta da cildinizin ışıl ışıl parlamasına ve nem dengesinin olmasına olanak sağlayacaktır.

 3. 3 Bal Maskesi


  Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile bir tatlı kaşığı kadar balı karıştırınız. Tam kıvama geldikten sonra bu karışımı boyun ve yüz bölgesine masaj tekniği ile uygulayıp 15 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra ılık su yardımı ile cildinizdeki bu maskeyi temizleyiniz. Bu maskeyi 3-4 sefer denedikten sonra cildinizdeki yumuşaklığı sizlerde fark edeceksiniz. Bu maskeyi uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken bir noktada çok aşırı hassas cilde sahip olanların bu maskeyi uygulamadan önce cildinin küçük bir yerinde uygulayıp cildin verdiği tepkiyi ölçmek olacaktır. Bunun nedeni ise bal, çok hassas olan ciltlerde kırmızı lekeler oluşturmaktadır.

 4. 4 Badem Maskesi


  Badem E vitamini bakımından fazlası ile zengin bir besindir. Hem maske olarak hem de yemek olarak vücuda fazlası ile faydası mevcuttur. 

  İki tatlı kaşığı kadar badem tozu ile 2 yemek kaşığı sütü bir kaba dökünüz. Macun kıvamı elde edilene kadar iyice karıştırınız. Daha sonra bu karışımı boyunuza ve yüzünüze uygulayınız. 20 dakika kadar bekledikten hemen sonra ılık su yardımı ile masaj hareketleri ile maskeyi temizleyelim. Muhteşem bir nem kaynağı olan badem ve süt ile cilt kuruluğunu gidermiş olacaksınız.


Paylaşmayı unutma!

0
2 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend